30C° Ozalj

26C° Slunj

Rukometaši Karlovca poraženi u Vinkovcima u zadnjim sekundama

U 41. minuti vodili su 22:16 i prokockali prednost

Ni u trećoj ovosezonskoj gostujućoj utakmici rukometaši Karlovca nisu uspjeli upisati pozitivni rezultat. Večeras su u Vinkovcima, u 6. kolu Premijer lige, izgubili od domaće Spačve rezultatom 27:26.

Imat će Karlovčani za čime žaliti jer odigrali su fantastično prvo poluvrijeme, gotovo do sredine drugog imali čak 6 pogodaka viška, a onda su u odlučujućim trenucima u završnici susreta bili dekoncentrirani i ostali praznih ruku.

Odlično su naši ušli u dvoboj i poveli 5:1. Igrali su sjajnu obranu, bili ubojiti iz kontri i polukontri i domaćin je bio nemoćan. Karlovčani su zabijali sa svih pozicija i na poluvrijeme otišli s prednošću 18:12.

S dobrom igrom nastavili su i u drugom dijelu. Vinkovčani su u 38. minuti smanjili na -4 (19:15), no Perajica i Obranović ponovo su vratili na +6 (21:15). U 41. minuti naši su također imali +6 (22:16) i onda je stigla ‘crna rupa’. Ostarčević je zaradio treće isključenje, a domaći su napravili seriju 5:0 i u 48. minuti stigli na samo pogodak zaostatka (22:21). Obranović je povisio na 23:21, no Vinkovčani su uzvratili s tri uzastopna gola i poveli 24:23. Perajica je poravnao, Ranogajec ponovo donio vodstvo Vinkovčanima, a za novo poravnanje zabio Obranović. Bačić je u pretposljednjoj minuti zabio za 26:26 i gosti su u posljednjoj imali napad za pobjedu. Naši su se obranili, no lopta je 5 sekundi prije isteka vremena završila nba tribinama. Nakon ubačaja sa strane, Nedić se dignuo i praktički u zadnjoj sekundi probio Karića za konačnih 27:26 za Spačvu.

Andrej Obranović predvodio je naše strijelce sa 6 pogodaka, Šnajder je dao 4, Perajica, Ostarčević i Smojver po 3, Crnković 2, a Hadrović, Hrvoje Capan, Bačić, Mrljak i Frketić po 1 gol. Karić je imao 10 obrana (1 sedmerac).

U sljedećem kolu Karlovac dočekuje momčad Varaždina.