14C° Ogulin

13C° Ozalj

Rukometaši Karlovca porazom u Sesvetama otišli na zimsku stanku

U 46. i 47. minuti Karlovčani bili na samo pogodak zaostatka, a onda je domaćin serijom 5:0 riješio utakmicu

Rukometaši Karlovca večeras su u Sesvetama, u utakmici 12. kola Premijer lige, posljednjeg prije zimske stanke, poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 24:20 pa odlaze na ‘zimovanje’ bez osvojenog boda u gostima.

Nakon prilično neodlučnog ulaska u utakmicu i vrlo loše odigranog prvog dijela prvog poluvremena, u kojemu su promašili velik broj napada, karlovački su rukometaši u nastavku utakmice zaigrali bolje. Gotovo su dostigli prednost domaćina, no u trenucima kad se ‘lomila’ utakmica ponovo su promašili nekoliko napada i odveli se u poraz.

Naši su loše ušli u utakmicu i odigrali prvih 17 minuta ‘iz noćne more’. Vanjska linija bila je bez postignutog pogotka, a Karić, koji je krenuo među vratnicama, bez obrane. Prvi pogodak zabili smo preko Crnkovića tek u 8. minuti pa su Sesvećani već u 12. imali velikih 7:1. U 20. minuti smo se, pogocima Smojvera i Frketića, primakli na 9:5, no domaći su uzvratili s dva uzastopna gola i opet pobjegli na 11:5. Tri minute prije odmora ponovo smo se primakli na -4 (11:7), no Sesvećani su bolje odigrali završnicu prvog dijela i otišli na poluvrijeme s vodstvom 13:8.

Golovima Crnkovića i Hadrovića na početku nastavka karlovački su rukometaši došli na samo -3 (13:10). Nakon pogotka domaćih, naši ponovo uzvraćaju s dva i smanuju u 37. minuti na samo 14:12. Devet minuta kasnije, pogotkom Obranovića, Karlovčani stižu na -1 (15:14), a minutu iza toga još jednom su na samo gol zaostatka (16:15). Očekivali smo da bi Požegini rukometaši mogli prelomiti utakmicu u svoju korist, ali u sljedećih 6 minuta nisu iskoristili četiri napada, domaćin je napravio seriju 5:0, pobjegao na 21:15 i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bili su Mrljak i Obranović s po 4 pogotka, Smojver i Crnković su dali po 3, Šnajder 2, a Frketić, Perajica, Hadrović i Bačić po 1 gol. Radočaj je na kraju prikupio 10 obrana, a Karić niti jednu.

Ovisno o ishodu dvoboja Poreča i Gorice, Karlovac će prezimiti na 7. ili 8. mjestu ljestvice s 10 bodova, a proljetni dio sezone otvara 10. veljače domaćim ogledom sa zagrebačkim Metalcem. Pred trenerom Požegom puno je posla u pauzi prvenstva jer ova momčad definitivno može više od borbe za opstanak.

‘Plavo-bijeli’ slavili na posljednjem ovosezonskom gostovanju, nadigrali Gradiće s 5:2