14C° Karlovac

14C° Duga Resa

17C° Ogulin

14C° Ozalj

Rukometaši Karlovca rutinski nadigrali Metković Mehaniku i pobjedom se oprostili od navijača za ovu sezonu

Tomislav Sudarić s 8 pogodaka bio je najbolji strijelac utakmice.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici pretposljednjeg 21. kola Prve hrvatske lige Jug, nadigrali momčad Metkovića Mehanike rezultatom 28:24.

Nakon izgubljene borbe za naslov prvaka s Dubrovnikom, u karlovačkom taboru motivaciju za večerašnji dvoboj pronašli su u želji da se pobjedom oproste od svojih navijača za ovu sezonu, ali i zadrže 2. mjesto ljestvice. Iako su na koncu u tome uspjeli i to bitno lakše nego što sugerira konačni rezultat, večerašnjem susretu nedostajao je onaj pravi naboj i na parketu i u publici. Osjetilo se da je utrka za povratkom u Premijer ligu okončana u prošlom kolu domaćom pobjedom Dubrovnika nad Splitom pa su karlovački rukometaši večeras zapravo odigrali onoliko koliko im je trebalo da osvoje dva boda.

Osim na samom početku, Karlovčani su proveli u vodstvu cijelu utakmicu. Metkovci su parirali do same završnice prvog dijela i rezultata 13:12, kada je Karlovac realizirao tri brza protunapada, kaznio njihove pogreške i na poluvrijeme otišao s +4 (16:12). U pet minuta nastavka domaći su napravili novu seriju 4:0, odmakli na 20:12 i potpuno prelomili utakmicu. Trenerica Tanja Rašić rotirala je postave, dala minutažu svim igračima, Karlovac je čvrsto držao stečeno vodstvo i mirno susret priveo kraju, a gosti su u samoj završnici ublažili poraz.

Tomislav Sudarić s 8 pogodaka bio je prvi strijelac utakmice, Begić, Ćelić, Bačić i Crnković su dali po 3, a Horvat, Čakarić, Capan i Mrljak po 2 gola. Vratar Glumac upisao je 11 obrana.

Uoči posljednjeg kola Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 30 bodova, a sezonu će završiti gostovanjem kod prvaka Dubrovnika.