29C° Ozalj

26C° Slunj

Rukometaši Karlovca sezonu završili porazom u derbiju od prvaka Dubrovnika

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bio je Tomislav Sudarić s 8 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Dubrovniku, u derbiju posljednjeg 22. kola Prve hrvatske lige Jug, poraženi od prvaka Dubrovnika rezultatom 37:31.

Iako utakmica nije imala rezultatski značaj jer su Dubrovčani još u pretprošlom kolu osigurali naslov prvaka i plasman u Premijer ligu, obje ekipe imale su motiva za pobjedu. Domaći, naravno, kako bi uveličali proslavu titule, a Karlovčani da potvrde osvajanje 2. pozicije. Nažalost, momčad trenerice Tanje Rašić vrlo je loše ušla u dvoboj, obrana nije funkcionirala tijekom cijele utakmice, pa je bila prisiljena svo vrijeme loviti prednost Gospara. U nekoliko navrata se rezultatski približila, ali više od toga nije uspjela.

Dubrovački vratar spojio je u uvodu susreta nekoliko obrana i već u 8. minuti na semaforu je bilo 7:1. Nakon minute odmora Karlovčani su se pribrali i posložili, ali domaći su čvrsto držali stečenu prednost, a u 19. minuti je i povećali na +8 (15:7). U samoj završnici prvog dijela, kod 18:11, Karlovac uspijeva serijom 4:1 smanjiti na 19:15, ali Dubrovčani zabijaju pogodak i na odmor odlaze s +5 (20:15).

Na samom početku nastavka domaći s nova dva gola dižu prednost na 22:15, a Karlovčani uzvraćaju novom serijom 4:1 i smanjuju na 23:19. Dubrovčani drže 4-5 pogodaka viška veći dio nastavka, a onda u 51. minuti Karlovac stiže na samo -3 (30:27). Nažalost, u sljedeće tri minute prokockao je par napada, domaći zabijaju četiri pogotka u nizu, odlaze na +7 (34:27) i mirno utakmicu privode kraju.

Najefikasniji večeras u karlovačkoj momčadi bio je Tomislav Sudarić s 8 pogodaka, Čakarić je dao 7, Šolić 6, Begić i Ćelić po 3, Šnajder 2, a Capan i Rukavina po 1 gol. Glumac je sakupio 6, a Radočaj 2 obrane.

Karlovac je završio sezonu s 30 bodova (15 pobjeda i 7 poraza), pet manje od prvaka Dubrovnika, a hoće li osvojiti 2. ili 3. mjesto ovisi o ishodu dvoboja u Biogradu između istoimenog domaćina i Ribole Kaštele.

Ambicija Karlovčana na početku i tijekom sezone bila je osvajanje naslova i brzi povratak u Premijer ligu, ali ostvarenja tog cilja koštali su ih neočekivani gostujući porazi u Splitu i Rijeci te domaći od Mornara-Crikvenice. Na polusezoni su za vodećim Dubrovčanima zaostajali tri boda, ali računica im je bila vrlo realna. Očekivali su da će Gospari ispustiti bodove na nekim težim gostovanjima, što se i dogodilo u Trogiru, Buzetu i Kašteli, a što bi im pružilo priliku da ih dostignu, a možda i prestignu. Međutim, plan je počeo kopniti već u drugom proljetnom kolu, kada su potpuno neočekivano kiksali kod tada posljednjeplasiranog Splita, zatim u 16. kolu porazom kod tada osmoplasirane Kozale, a ‘čavao u lijes’ snovima o osvajanju naslova zabila im je momčad Mornara-Crikvenice u 17. kolu, kada ih je nadigrala u Sportskoj dvorani.

SPORTSKI VIKEND

Karlovac 1919 na otvaranju prvenstva dočekuje Trešnjevku, započinje nova sezona i u županijskim ligama