9C° Ogulin

9C° Ozalj

9C° Slunj

Rukometaši Karlovca u rovovskoj borbi slavili nad Ribolom Kaštelom

Prvi strijelac domaćih bio je Karlo Capan s 5 pogodaka, a važnu ulogu u pobjedi imao je vratar Mateo Radočaj s 15 obrana.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani upisali svoju drugu ovosezonsku pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. U utakmici 7. kola nadigrali su momčad Ribole Kaštele rezultatom 19:18.

Sami pogled na krajnji rezultat već odaje dojam o kakvoj se tvrdoj i rovovskoj borbi radilo. Karlovčani su se hrabro suprotstavili fizički puno moćnijoj i do ovog kola četvrtoplasiranoj gostujućoj momčadi i na koncu su za svoj veliki trud i zalaganje nagrađeni punim plijenom. Sjajno su otvorili utakmicu i odigrali odlično prvo poluvrijeme, pogotovo u obrambenoj fazi igre. Međutim, u nastavku su upali u napadačke probleme, što je Kaštelanima donijelo povratak u susret, čak i preokret. Ipak, u završnici je Karlovac dobio junaka u vrataru Mateu Radočaju, koji je svojim obranama pogurao svoju ekipu do pobjede.

Gotovo nestvarnih petnaestak minuta prvog dijela odigrali su mladi Karlovčani. Potpuno su zaustavili goste, koji su prvi pogodak zabili u 13. minuti, igrali su pokretljivo i motivirano u obrani, koristili kontre i polukontre i u 14. minuti poveli 7:1! S tri uzastopna gola Kaštelani su smanjili na 7:4, ali domaći vrlo dobro odigravaju završnicu prvog dijela i pogotkom Crnkovića u posljednjim sekundama odnose na odmor +5 (13:8).

Međutim, u petnaest minuta nastavka Karlovac je uspio zabiti samo jedan pogodak. Fizički moćni gosti popravili su svoju visoku 6-0 obranu, zaustavili karlovački napad i u 46. minuti utakmice došli do vodstva 15:14. U 48. minuti gosti su zaradili dva isključenja, Bačić je zabio sedmerac za 16:16, a onda su domaći dobro iskoristili brojčanu prednost na parketu i pogocima Bačića i Capana poveli 18:16. Dvije obrane Radočaja ponudile su Karlovčanima u dva navrata priliku za +3, ali obje nisu iskoristili. Kaštelani u 53. minuti smanjuju na 18:17, domaći ponovo ne iskorištavaju dva uzastopna napada, ali minimalnu prednost sačuvao im je Radočaj s još dvije obrane. Bosiljevac u 56. minuti zabija za 19:17, gosti u 58. smanjuju na 19:18 i onda kreće drama. Karlovčani promašuju napad, Kaštelani gađaju vratnicu, domaći ne koriste još jednu priliku, a gosti uzvraćaju tehničkom pogreškom. Tridesetak sekundi prije kraja Karlovac ima napad za potvrdu pobjede, ali suci Brodić i Hodžić iz Zagreba, koji se svojim odluka nisu baš proslavili večeras, dosuđuju pasivni napad. Ukazala se prilika Kaštelanima za poravnanje, ali Karlovčani su se uspjeli obraniti i doći do pobjede.

Prvi strijelac domaćih bio je Karlo Capan s 5 pogodaka, Bačić je dao 4, Bosiljevac 3, Janjanin i Mrljak po 2, a Hrvojević, Crnković i Lemić po 1 gol. Radočaj je prikupio 15 obrana.

Nakon 7. kola Karlovac ima 5 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod momčadi Solina.

SPORTSKA SRIJEDA

Odbojkašice Karlovca gostuju kod Mladosti II, gradski dvoboj rukometaša Karlovca II i Dubovca-Gaze