8C° Ozalj

7C° Slunj

Rukometaši Karlovca uvjerljivo nadigrali momčad Črnomlja

U karlovačkom sastavu najefikasniji je bio Karlo Capan sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u svojoj šestoj pripremnoj utakmici za novu sezonu, uvjerljivo nadigrali momčad Črnomlja, slovenskog drugoligaša, rezultatom 34:25.

Momčad trenerice Rašić odigrala je dva prilično različita poluvremena. U utakmicu je ušla mlako i u prvih 30 minuta odigrala slabu obranu, u kojoj je najviše problema imala s pasovima Slovenaca na crtu. Gosti su forsirali takvu igru, često i s drugim igračem ulazili na liniju od šest metara, a Karlovčani veći dio prvog dijela za to nisu imali lijeka. Međutim, u nastavku su zaigrali puno pokretljivije u obrani, zatvorili protok lopte do crte i iz takve kvalitetnije obrane izrodio se velik broj protunapada, kojima su došli do uvjerljive pobjede.

Slovenci su od početka poveli i držali prednost, a domaći su do prvog vodstva došli u 9. minuti pogotkom Mrljaka (6:5). Isti je igrač iz protunapada u 15. minuti doveo Karlovac do prve prednosti od dva pogotka (10:8), ali gosti su u 20. minuti poravnali na 12:12. Domaći ipak bolje odigravaju završnicu prvog dijela, s dva uzastopna pogotka Bačića dolaze do +4 (18:14), a Slovenci smanjuju pa se na odmor odlazi s 18:15 za Karlovac.

Puno bolje su domaći krenuli u nastavak, pogotovo u obrani. Odmah na početku su s dva gola povisili prednost na 20:15, a nakon kontri Capana i Mrljaka, u 39. minuti na semaforu je 24:17. Janjanin i Hrvojević u 47. minuti dižu prednost Karlovca na +9 (29:20), u 56. minuti domaći stižu i do deset razlike (33:23), a Slovenci do kraja susreta malo ublažuju poraz.

Najraspoloženiji u karlovačkoj ekipi bio je Karlo Capan sa 7 pogodaka, Hrvojević i Bačić su dali po 5, Mrljak 4, Hreljac i Crnković po 3, Janjanin i Horvat po 2, a Čakarić, Frketić i Bosiljevac po 1 gol. Glumac je imao 5, a Radočaj 7 obrana.

Karlovački rukometaši, do početka sezone u Prvoj hrvatskoj ligi Jug, u planu imaju odigravanje još jedne prijateljske utakmice, najvjerojatnije sljedeće srijede, a suparnik bi trebao biti Maksimir Pastela iz Zagreba.

Minimalnim porazom u Splitu rukometaši Karlovca polusezonu završili na 9. mjestu ljestvice