7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Rukometaši Karlovca uvjerljivo nadigrali Solin i ‘čekaju’ sutrašnji kiks Dubrovnika u Biogradu

Prvi strijelci domaće momčadi bili su Juro Čakarić i Karlo Capan s po 5 pogodaka.

KARLOVAC – Do nove vrlo uvjerljive pobjede u Prvoj hrvatskoj ligi Jug došli su rukometaši Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U dvoboju 19. kola slavili su protiv pretposljednje momčadi Solina rezultatom 37:19.

Petnaestak minuta trebalo je momčadi trenerice Tatjane Rašić da postigne ‘radnu temperaturu’, potpuno uđe u utakmicu i onda očekivano preuzme konce igre u svoje ruke. U tih prvih petanest minuta gosti su uspijevali parirati i držati rezultat u egalu. Ali ostatak dvoboja protekao je u potpunoj dominaciji Karlovčana, koji su svoju kvalitetu pretočili u vrlo uvjerljivu pobjedu protiv skromnih Solinjana, pa su minutažu u drugom poluvremenu dobili i mladi Šepac, Jurčević, Boka i Bosiljevac.

U 6. minuti na semaforu je zasvijetlilo neočekivanih 4:1 za goste. Domaći su se još uvijek tražili, Solinjani su u 12. minuti imali 8:5, ali onda su stvari počele sjedati na svoje mjesto. Karlovac je od 13. do 21. minute napravio seriju 7:0 i preokrenuo na 12:8. Kako je poluvrijeme bližilo kraju,  podizao je svoju prednost i na odmor otišao s 19:11.

U 35. minuti domaći su već stigli do +10 (22:12) i trenerica Rašić u igru je počela uvoditi igrače s klupe. I s tako izmjenjenim sastavom Karlovac je bio bolji od gostiju, konstantno povećavao prednost, brzim kontrama kažnjavao njihove greške i do kraja dvoboja došao do uvjerljivih 18 pogodaka razlike.

Jure Čakarić i Karlo Capan su s po 5 pogodaka bili najefikasniji u domaćoj momčadi, Janjanin, Bačić, Crnković i Sudarić su dali po 4, Bosiljevac i Šolić po 3, Horvat i Mrljak po 2, a Boka 1 gol. Glumac je upisao 10, Radočaj 7, a Jurčević jednu obranu.

Karlovac će ostati na 2. mjestu ljestvice s 26 bodova i sutra osluškivati kako će Dubrovnik proći na gostovanju u Biogradu. U slučaju posrtanja Gospara, njihova bodovna prednost smanjila bi se na samo tri boda i borba za naslov prvaka, tri kola prije kraja sezone, mogla bi se ‘zakuhati’, iako se nakon poraza Karlovčana u Rijeci od Kozale i domaćeg od Mornara-Crikvenice činilo da je pitanje prvaka riješeno.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu