22C° Ozalj

21C° Slunj

Rukometaši Karlovca, uz slabu igru i sramotno suđenje solinskog para, izgubili kod kuće od Mornara-Crikvenice

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Ivan Šnajder s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Ako je nakon poraza u Rijeci još uvijek tinjala nekakva sitna nada da rukometaši Karlovca mogu doći do naslova prvaka Prve hrvatske lige Jug i povratka u Premijer ligu, večerašnjim porazom u Sportskoj dvorani od momčadi Mornara-Crikvenice rezultatom 29:25 , u utakmici 17. kola, šanse Karlovca svedene su na puku teoriju.

Karlovčanima su se, nažalost, karte večeras jako loše posložile. Imperativ pobjede očito ih je potpuno sputao u igri jer pružili su definitivno najslabiju domaću partiju ove sezone. Niti obrana niti napad nisu funkcionirali kako treba, trenerica Rašić, u odsutnosti Begića i Frketića, nastojala je pronaći rješenja, ali stvari na parketu nisu se razvijale u pravom smjeru. A kad su u nastavku konačno malo stisnuli suparnika i, nošeni publikom, došli u priliku eventualno preokrenuti susret, konce su u svoje ruke uzeli suci Ante Mikelić i Petar Parađina iz Solina, koji su svojim sramotnim odlukama grubo oštetili domaću ekipu i pogurali goste do pobjede.

Već prvih desetak minuta utakmice dalo je naslutiti da se dvoboj za Karlovčane neće odvijati u dobrom smjeru. Ušli su u susret nervozno, griješili u napadu, slabo igrali obranu i gosti su u 10. minuti poveli 5:2. U 15. minuti je već 8:3 za Mornara-Crikvenicu pa trenerica Rašić u igru uvodi Šolića i Rukavinu, umjesto Horvata i Capana. Ali, ni to nije pomoglo. Gosti su prilično lako poenirali, Karlovčani nastavili s greškama i na odmor se otišlo s velikih 16:10 za goste.

Karlovčani u nastavak kreću nešto bolje i smanjuju na -3 (19:16), ali gosti uzvraćaju i bježe na 21:16. U 41. minuti domaći ponovo stižu na tri pogotka zaostatka (21:18) i onda ne koriste dva uzastopna napada za -2. U 46. minuti pogotkom Sudarića konačno dolaze do 23:21, a nakon Glumčeve obrane sedmerca, Rukavina zabija za -1 (23:22). Karlovac je na -1 i kod 24:23, ali onda opet griješi u napadu i dopušta gostima da pobjegnu na 26:23. I onda na isteku 52. minute na scenu stupa ‘duo fantasticus’ iz Solina Mikelić i Parađina. Umjesto očitog probijanja, gostima dosuđuju nepostojeći sedmerac, što je izazvalo salve negodovanja domaće ekipe i klupe. Zbog prigovora isključuju Radočaja i Šnajdera, a onda Šnajderu daju i izravni crveni karton zbog daljnjih protesta. I tim potezima odlučili su pobjednika jer su gosti s dva igrača više otišli na 28:23 i sačuvali prednost do kraja utakmice.

Najbolji u domaćem sastavu bio je Ivan Šnajder s 8 pogodaka, Sudarić i Rukavina su dali po 4, Crnković 3, Horvat i Šolić po 2, a Capan i Bačić po 1 gol. Radočaj je prikupio 7 obrana, a Glumac 4 (2 sedmerca).

Obzirom je vodeći Dubrovnik na svom terenu slavio nad Metkovićem Mehanikom, Karlovac sada ima čak sedam bodova manje, a pobijedi li Ribola Kaštela Hrvatskog dragovoljca, past će na 3. mjesto ljestvice s 22 boda.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto