20C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

19C° Slunj

Rukometaši Karlovca večerašnjim porazom u Rijeci definitivno pokopali svoje premijerligaške snove

Najraspoloženiji u porazu karlovačke momčadi bio je Ivan Šnajder s 10 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Rijeci, u susretu 16. kola Prve hrvatske lige Jug, poraženi od domaće momčadi Kozale rezultatom 31:30.

Ako smo, nakon poraza u Splitu, napisali da su karlovački rukometaši vjerojatno uništili svoje premijerligaške ambicije, onda su ih večerašnjim porazom u Rijeci definitivno pokopali. Iako je do kraja sezone ostalo još šest kola, a Dubrovčani imaju prednost na ljestvici, teško je vjerovati da Karlovčani to mogu nadoknaditi kad nisu u stanju uzeti bodove kod osmoplasirane momčadi lige.

Večerašnja utakmica malo je i podsjetila na onaj poraz u Splitu jer Karlovčani su vodili, a onda slabom igrom u drugom poluvremenu sve prokockali. U prvih 30 minuta su bili dobri i stekli vodstvo, ali u nastavku su odigrali vrlo slabu i mlaku obranu, a u napadačkom dijelu igre promašili četiri zicera i izgubili čak sedam lopti.

Riječani su vodili od početka dvoboja, a onda su Karlovčani kod 7:5 postigli tri uzastopna pogotka i preokrenuli na 8:7. U nastavku poluvremena digli su prednost na 12:9 pa 15:11, a u završnicu prvog dijela ušli su sa 17:12. Međutim, primili su dva pogotka pa se na odmor otišlo sa 17:14 za Karlovac.

I u prvoj polovici nastavka Karlovčani su držali vodstvo. Imali su u nekoliko navrata +4, a onda su počeli padati. Od 23:19 domaćin je stigao do poravnanja (23:23) i onda se do kraja susreta igralo pogodak za pogotkom. U 58. minuti Karlovac je imao posljednje vodstvo 30:29, domaćin je poravnao, a onda su Karlovčani imali napad, ali ga nisu realizirali. Riječanima je ostalo 25 sekundi za posljednji napad, koji su uspjeli okončati pogotkom i doći do pobjede.

Najraspoloženiji u karlovačkoj momčadi bio je Ivan Šnajder s 10 pogodaka, Sudarić je dao 5, Capan 4, Horvat, Crnković i Šolić po 3, a Rukavina 2 gola. Radočaj je prikupio 4, a Glumac 10 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčani dočekuju momčad Mornara-Crikvenice.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto