18C° Ozalj

18C° Slunj

Rukometaši Karlovca preko Zagorice u 2. kolo Kupa

Najefikasniji u našoj momčadi bili su Šnajder s 8 i Mrljak sa 6 pogodaka

Rukometaši Karlovca večeras su u Velikoj Gorici izborili prolazak u 2. kolo Hrvatskog kupa. U dvoboju 1. kola uvjerljivo su nadigrali domaću momčad Zagorice rezultatom 37:22.

I bez Perajice, Ostarčevića i Crnkovića karlovački premijerligaš bio je prejak suparnik za zagrebačkog drugoligaša pa je trenerica Tanja Rašić već nakon 15-20 minuta igre u prvom dijelu s parketa povukla ključne igrače i priliku dala onima s manjom minutažom. Naši su rukometaši odigrali solidno u obrani, bili su rastrčani i dobro koristili kontre i polukontre pa im je večerašnji dvoboj poslužio kao zagrijavanje za subotnji prvenstveni ogled s Goricom. Nažalost, nakon desetak minuta igre s parketa je iznesen Bačić, koji je dobio udarac u koljeno, i u ovom trenutku se ne zna kakva je težina njegove ozljede i hoće li biti u sastavu za dvoboj s Velikogoričanima.

Naši su odmah na početku poveli 5:1 i vrlo brzo došli do 11:5. U dva navrata u završnici prvog dijela imali su i po 10 pogodaka viška (17:7 i 18:18), a domaćin je do odmora uspio smanjiti na 18:11.

Početkom nastavka Zagrepčani su se primakli na 19:13, no Karlovčani su s tri pogotka u nizu opet odmakli na 22:13. Domaćin se još samo jednom uspio spustiti ispod 10 razlike (26:17), no u završnici utakmice naši su još malo dodali gasa i slavili s uvjerljivih +15.

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bio je Šnajder s 8 pogodaka, Mrljak je dao 6, Karlo Capan, Hrvoje Capan, Sudarić i Smojver po 3, Hadrović, Bačić, Ugrin i Frketić po 2, a Janjanin, Rukavina i Obranović po 1 gol.

TAEKWONDO

Petrićeva i Mahečić srebrni u tehničkim formama na 12. Hungarian Openu, Čerina bez odličja na G-1 turniru u Zenici