25C° Ogulin

24C° Ozalj

24C° Slunj

Rukometaši Karlovca zaustavljeni u Kašteli od domaće Ribole Kaštele

Nakon serije 6:1 i primicanja na 17:16, igrači trenerice Rašić napravili su pogreške i domaćin se ponovo odvojio na 22:17 i prelomio utakmicu.

Rukometaši Karlovca večeras su u Kašteli, u utakmici 3. kola Prve hrvatske lige Jug, poraženi od domaće momčadi Ribole Kaštele rezultatom 27:24 i ubilježili prvi ovosezonski poraz.

Recept kojeg je trenerica Rašić iznijela na konferenciji uoči utakmice nije proveden u djelo. Karlovačka momčad nije bila dovoljno agresivna u obrani, vratari također nisu bili na dovoljno visokoj razini, a uz takvo obrambeno izdanje nisu dobili puno prilika za kontru i polukontru, kroz koje su mogli ugroziti fizički moćnu ali sporiju domaću ekipu.

Kaštelani su od početka poveli, a naši su u prvom dijelu samo dvaput bili u egalu (3:3 i 4:4). U samoj završnici, u 24. minuti, primakli su se na 11:10, ali do odmora više nisu postigli niti jedan pogodak, a domaći su serijom 4:0 otišli na poluvrijeme s 15:10.

Novim golom na početku nastavka Kaštelani dižu prednost na 16:10, a nakon toga slijedi odlično razdoblje igre Karlovčana, u kojem serijom 6:1 u 40. minuti dolaze na samo -1 (17:16). Imali su u tim trenucima priliku i za poravnanje, ali uslijedile su napadačke pogreške, koje su domaći iskoristili, odmakli na 22:17 i do kraja utakmice sačuvali vodstvo.

Najefikasniji u karlovačkom sastavu ponovo je bio Ivan Šnajder s 8 pogodaka, Rukavina, Mrljak i Obranović su dali po 3, Frketić, Bačić i Crnković po 2, a Janjanin 1 gol. Glumac je imao 5 obrana (1 sedmerac), a Radočaj samo dvije.

U sljedećem kolu Karlovac je ponovo gost – u Buzetu kod istoimenog domaćina.