9C° Duga Resa

9C° Ozalj

10C° Slunj

Sjajnom obranom u drugom poluvremenu Karlovac u derbiju ‘slomio’ Ribolu Kaštelu

Najefikasniji u pobjedi domaćih bio je Ivan Šnajder s 9 pogodaka, a vrlo dobru partiju pružio je i Filip Begić.

KARLOVAC – U derbiju 14. kola Prve hrvatske lige Jug, odigranom večeras u Sportskoj dvorani, rukometaši Karlovca pobijedili su momčad Ribole Kaštele rezultatom 27:25.

Nakon neočekivanog poraza u Splitu, Karlovčani večeras nisu imali pravo na pogrešku i samo pobjeda ih je ostavljala u borbi za naslov. A zaigrali su bez Nikole Šolića, koji je ispao iz sastava zbog ozljede. Susret je bio vrlo tvrd i čvrst, opravdao je epitet derbija, a ključ karlovačke pobjede bila je fantastična obrana u drugih 30 minuta. Nisu domaći ni u prvom dijelu odigrali loše u obrambenoj fazi igre, ali nedostajala je razina više da bi se zaustavila vrlo dobra gostujuća ekipa. Nakon prvog poluvremena stvari za Karlovčane nisu izgledale dobro, ali sve su nadoknadili u nastavku i potpuno zasluženo uzeli bodove.

Kaštelani su na početku poveli 3:1, a od 4:3 pa sve do 25. minute igralo se pogodak za pogotkom. Tada domaći ne koriste tri uzastopna napada, gosti dižu prednost na 14:10 i odlaze na odmor s vodstvom 15:11.

U nepunih devet minuta nastavka Karlovac je serijom 7:2 preokrenuo susret i golom Šnajdera u 39. minuti prvi puta poveo (18:17). Imao je Crnković zicer i za +2, nije ga realizirao, ali domaći ipak u 48. minuti pogotkom Šnajdera dolaze do 22:20. U sljedećih pet minuta gosti dolaze do daha i poravnavaju (23:23), ali onda Karlovčani s dva pogotka Šnajdera i jednim Begića u 58. minuti stižu na prag pobjede (26:23). Kaštelani smanjuju na 26:24 i kreću u presing, suci Horvatu poništavaju pogodak zbog sumnjivog probijanja, srećom ni gosti ne koriste svoj napad i onda Sudarić u posljednjom minuti zabija za potvrdu pobjede, a Kaštelani ublažavaju poraz.

Prvo ime domaće momčadi bio je Ivan Šnajder s 9 pogodaka, Begić je dao 5, Horvat i Sudarić po 3, Capan, Ćelić i Crnković po 2, a Frketić 1 gol. Radočaj je prikupio 10 obrana, a Glumac dvije (oba sedmerca).

Ovom pobjedom Karlovac se ponovo popeo na 2. mjesto ljestvice s 20 bodova, koliko imaju i Kaštelani, a u sljedećem kolu dočekuje momčad Buzeta.

SPORTSKI VIKEND

Aquaestil dočekuje Malinsku Dubašnicu, kuglačice Karlovca igraju domaći ogled s Istrom, odbojkašice Karlovca ugošćuju ekipu Zadra