Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Školarke’ na premijeri nove sezone upisale domaći poraz od riječkog Zameta

Prvi strijelac domaće ekipe bila je Petra Bačić sa 6 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac ipak večeras na parketu Sportske dvorane nisu uspjele iznenaditi ekipu Zameta. Favorizirane Riječanke su u utakmici 1. kola nove sezone Druge hrvatske lige Zapad slavile rezultatom 26:24.

Izgorile su Karlovčanke od silne želje da se na premijeri nove sezone u što boljem svjetlu prikažu pred svojim navijačima i da iznenade prošlosezonskog prvoligaša. Odigrale su odličnih uvodnih petnaestak minuta utakmice, u kojima su stvorile lijepo vodstvo, a onda, u prevelikoj želji da uvjerljivo poraze Riječanke, napravile velik broj grešaka i uputile puno nerezonskih šuteva s vanjskih pozicija. Iskusnije gošće to su znale kazniti i vrlo brzo se vratile u utakmicu, a u nastavku, kada smo očekivali da će Karlovčanke stati na loptu i odigrati mudrije, forsirale su napadačku igru kroz sredinu, gdje su Riječanke bile najjače, i takva igra odvela ih je u poraz.

Boljih prvih petnaest minuta utakmice trener Dražen Keča vjerojatno nije mogao ni zamisliti. Njegove igračice su od 9. minute i rezultata 3:3 napravile seriju 5:0 i u 15. minuti povele 8:3. No, umjesto da pametno odigraju drugi dio prvog poluvremena i pokušaju vodstvo odnijeti na odmor, počele su žuriti, griješiti, promašivati, a to su Riječanke znale kazniti i u sljedećih šest minuta poravnale na 8:8. Domaće su se nakon toga ipak konsolidirale i preko Petre Bačić i Medved u 27. minute došle do 11:9, ali samu završnicu prvog dijela ponovo su odigrale dekoncentrirano i Riječanke su s tri pogotka u nizu na poluvrijeme otišle s vodstvom 12:11.

Gošće su bolje ušle i u nastavak te u 35. minuti povele 15:12, ali Petra Bačić i Medved smanjile su na 15:14. Pogodak za pogotkom igralo se do 18:17, kada Riječanke koriste isključenje Vuković i s dva gola dižu prednost u 48. minuti na 20:17. U 53. minuti imaju +5 (23:18), a Ana Bačić i Vuković smanjuju na 23:20. Tračak nade za Karlovčanke pojavio se u 58. minuti, kada je Petra Bačić nakon protunapada zabila za 25:23. Međutim, gošće su realizirale sljedeći napad i osigurale pobjedu, a Stepić je u posljednjoj minuti samo ublažila poraz domaće ekipe.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Petra Bačić sa 6 pogodaka, Vuković je dala 5, Kučinić i Ana Bačić po 3, Stepić, Španić i Medved po 2, a Palajsa 1 gol.

U sljedećem kolu Karlovčanke ponovo igraju kod kuće – dočekuju drugu ekipu zagrebačke Lokomotive.