24C° Karlovac

18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

‘Školarke’ nadigrale Zaprešić i pobjedom okončale premijernu sezonu u Drugoj ligi Zapad

Prvi strijelac domaće ekipe danas je bila Ivana Kučinić s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac pobjedom su okončale sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Danas su u Sportskoj dvorani, u dvoboju posljednjeg 22. kola, slavile nad ekipom Zaprešića rezultatom 30:28.

U utakmici koju su svojim vrlo slabim suđenjem obilježile sutkinje Cvetko i Vidović iz Zagreba, ‘školarke’ su došle do svoje prve pobjede u proljetnom dijelu sezone i na najbolji se način odužile vjernim navijačima. Nakon lošeg ulaska u susret i hvatanja prednosti gošći gotovo cijelu utakmicu, u završnici su smogle snage za preokret i ispunile želju svom treneru Draženu Keči, koji je u najavi dvoboja priželjkivao pobjedu za kraj sezone.

Mlak ulazak u utakmicu rezultirao je vodstvom Zaprešićanki 5:1 već u 6. minuti. U 12. su gošće već na 8:2 i činilo se da će ‘školarke’ odigrati još jednu slabu utakmicu i upisati uvjerljiv poraz. Ali onda su se ‘probudile’, zaigrale znatno bolje i u 22. minuti stigle na samo pogodak zaostatka (10:9). Gošće su s dva gola podigle prednost na 12:9 i otišle na odmor s +3 (16:13).

U nastavku Zaprešićanke dižu vodstvo na 19:14, a u 41. minuti dolaze do +6 (24:18). I onda opet Karlovčanke preuzimaju konce igre u svoje ruke, rade seriju 6:1 i još jednom stižu na pogodak zaostatka (25:24). Kod 27:25 za gošće isključena je Lucija Stepić, ali ni to nije omelo Karlovčanke u naumu na naprave preokret i dođu do pobjede. S dva pogotka Petre Medved i jednim Španić u 54. minuti preokreću na 28:27, Zaprešićanke poravnavaju, a Španić i Kučinić do kraja dvoboja zabijaju za konačnih 30:28.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Ivana Kučinić s 8 pogodaka, Stepić je dala 6, Španić 5, Korač, Novković i Medved po 3, a Jurišić 2 gola.

Ne pobijedi li Rovinj u Ivaniću, karlovačke rukometašice završit će svoju premijernu sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad na 8. mjestu ljestvice s 15 bodova. Odigrale su vrlo dobar jesenski dio sezone, u kojem su prikupile 12 bodova, a u proljetnom dijelu prvenstva bilježile su znatno slabije rezultate. No, treba naglasiti da su na slabo proljetno izdanje ekipe trenera Dražena Keče itekako utjecale mnoge ozljede i da gotovo niti u jednoj utakmici proljetnog dijela prvenstva nije imao na raspolaganju kompletnu ekipu.