2C° Duga Resa

3C° Ogulin

3C° Ozalj

2C° Slunj

‘Školarke’ odigrale vrlo slabu utakmicu i uvjerljivo kod kuće izgubile od Samobora

Najbolja u slabom izdanju domaće ekipe bila je vratarka Patricija Keča sa čak 20 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 13. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo poražene od ekipe Samobora rezultatom 34:26.

Uz već duže odsutne Vuković, Palajsa i Ane Bačić, Karlovčankama su danas nedostajale Španić i Marijanović. Odigrale su izrazito loše prvo poluvrijeme, koje ih je i stajalo poraza. Teško je reći jesu li u prvih 30 minuta bile slabije u obrani ili napadu – u obrambenoj fazi igre nedostajalo je pokretljivosti i čvrstine, a u napadu su napravile dosta tehničkih grešaka i promašile velik broj zicera. U nastavku su zaigrale nešto bolje, ali nije to bilo dovoljno da ugroze pobjedu Samoborčanki. U domaćem sastavu jedina svijetla točka bila je vratarka Patricija Keča, koja je prikupila čak 20 obrana.

Nakon desetak minuta izjednačene igre, gošće se u 11. minuti odvajaju na 7:4. Kako je poluvrijeme odmicalo prednost Samoborčanki je rasla i nasrasla u 26. minuti na 17:8. Karlovčanke su s dva uzastopna pogotka smanjile, ali gošće su odgovorile na isti način i na odmor odnijele velikih 19:10.

‘Školarke’ su malo odlučnije krenule u nastavak i s tri gola u nizu smanjile na 19:13. Na šest pogodaka zaostatka uspjele su doći i u 44. minuti (23:17), kada su imale i napad za -5, ali nisu ga realizirale. Kod 24:18 Samoborčanke su napravile seriju 4:0, u 49. minuti stigle do +10 i tu je nada u bilo kakav pozitivan ishod utakmice za Karlovčanke ugasla.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Lucija Stepić s 8 pogodaka, Jurišić je dala 6, Kučinić 4, Šepac 3, Korać i Petra Bačić po 2, a Šebetić 1 gol.

Unatoč porazu, Karlovčanke bi trebale ostati na 7. mjestu ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Labinu kod ekipe Rudara.