24C° Karlovac

18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

‘Školarke’ ostale ‘kratkih rukava’ u Rijeci, dobru igru u obrani pokvarile slabim napadačkim učinkom

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Lucija Stepić sa 7 pogodaka, a vratarka Patricija Keča ubilježila je 16 obrana.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Rijeci, u utakmici 20. kola Druge hrvatske lige Zapad, poražene od domaće ekipe Zameta II rezultatom 20:18.

Iako su bile oslabljene neigranjem Petre Bačić, Kučinić, Marijanović i Čović, Karlovčanke su odigrale borbenu i čvrstu utakmicu, s naglaskom na vrlo dobro obrambeno izdanje. Imale su i odličnu podršku u raspoloženoj vratarki Patriciji Keča, ali to im nije bilo dovoljno za uspjeh jer su i večeras bile realizatorski slabe. Osim što nisu iskoristile tri od pet dosuđenih sedmeraca, kvalitetnu igru u obrani ‘poništile’ su brojnim promašajima u napadačkoj fazi igre.

Nakon vodstva domaćih 4:2 u 7. minuti, u sljedećih šest Karlovčanke zabijaju tri pogotka u nizu i preokreću na 5:4. Međutim, kod vodstva 7:6 zaredale su s promašajima i tehničkim greškama, što su Riječanke obilato iskoristile, serijom 6:0 odmakle na 12:7 i na poluvrijeme otišle s vodstvom 13:9. S dva nova gola početkom nastavka domaće dižu prednost na +6 (15:9), ali kako je utakmica odmicala, ‘školarke’ su topile njihovu prednost. U 56. minuti stigle su na samo pogodak zaostatka (18:17), ali su onda primile dva, Riječanke su otišle na 20:17, a Španić je u pretposljednjoj minuti ublažila poraz.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi ponovo je bila Lucija Stepić sa 7 pogodaka, Jurišić je dala 3, Španić i Medved po 2, a Peretić, Šepac, Novković i Šebetić po 1 gol. Vratarka Keča ubilježila je 16 obrana.

Dva kola prije kraja sezone Karlovčanke su ostale na 9. mjestu ljestvice s 13 bodova, a u pretposljednjem 21. kolu gostuju u Zagrebu kod Lokomotive II.