Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Školarke’ osvojile domaće bodove na startu sezone, ali umalo prokockale dobivenu utakmicu

Najbolja u domaćem sastavu bila je vratarka Patricija Keča s 15 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani, na otvaranju sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad, pobijedile ekipu Rovinja rezultatom 25:24.

Dva osvojena boda najbitnije je što su Karlovčanke ostvarile u ovoj utakmici jer u 60 minuta igre bilo je zaista svega. Važnost prve utakmice u višem rangu poprilično ih je sputao i cijeli su dvoboj odigrale u grču, napravile su velik broj tehničkih pogrešaka, promašile četiri sedmerca i dosta zicera i na kraju, zbog mladosti i neiskustva, umalo prokockale već dobivenu utakmicu.

Rovinjanke su od početka bile u prednosti od jednog pogotka, a onda su Karlovčanke kod 3:4 zabile tri gola u nizu, preokrenule na 6:4 i stečeno vodstvo nisu ispuštale do kraja utakmice. Do kraja prvog dijela u nekoliko su navrata imale i +4, a na odmor s otišle s prednošću 14:11. U nastavku su domaće igračice držale vodstvo od dva do tri gola, a gošće su se u 46. minuti uspjele primaknuti na samo -1 (19:18). S tri gola u nizu ‘školarke’ ponovo bježe na +4 (22:18), a kada su u 56. minuti stigle na 25:20, činilo se da je dvoboj riješen i da će ga mirno privesti kraju. Međutim, Rovinjanke su počele igrati presing po terenu i neiskusne domaće igračice se u takvoj igri nisu snašle. Zaredala su pogrešna dodavanja, promašaji pa je Rovinj došao do 25:24 i imao zadnji napad za poravnanje. Naše su napravile prekršaj, vrijeme je isteklo, a pokušaj s devet metara gošće nisu uspjele pretvoriti u pogodak i oba boda ostala su u Karlovcu.

Najefikasnije u karlovačkoj ekipi bile su Petra Bačić i Petra Medved s po 5 pogodaka, Lucija Stepić i Kristina Vuković dale su po 4, Ivana Kučinić 3, Anamarija Filipčić 2, a Ena Španić i Antonela Dutković po 1 gol. Najbolja igračica domaće ekipe bila je vratarka Patricija Keča s 15 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju kod ekipe Samobora.