8C° Ozalj

8C° Slunj

‘Školarke’ pogotkom Kristine Vuković u zadnjoj sekundi iščupale bod u Rugvici

Kapetanica Vuković bila je najefikasnija u karlovačkoj ekipi s 11 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Rugvici, u utakmici 7. kola Druge hrvatske lige Zapad, odigrale neodlučeno s domaćom ekipom Rugvice 35:35 i osvojile bod.

Ispravnije bi bilo napisati da su ‘školarke’ večeras iščupale bod jer su do njega došle doslovno u posljednjim sekundama. U prvih 30 minuta Karlovčanke su odigrale vrlo slabu obranu, primile puno pogodaka i domaće igračice konstatno su bile u vodstvu. Držale su Rugvičanke susret pod kontrolom i gotovo cijelo drugo poluvrijeme, osim lude završnice, u kojoj su Karlovčanke zaigrale na sve ili ništa i na koncu ipak, uz dozu sreće, izbjegle poraz.

Domaća ekipa povela je od samog početka i u 16. minuti došla do 8:5. Karlovčanke se u 22. minuti primiču na 12:11, tri minute kasnije poravnavaju na 14:14, ali završnicu prvog dijela odigravaju slabo i Rugvica odlazi na odmor s 21:17. Nakon petnaest minuta nastavka činilo se da domaće lagano utakmicu usmjeravaju ka svojoj pobjedi jer došle su do +7 (29:22). Međutim, Karlovčanke se nisu predale. Pogodak po pogodak topile su prednost domaćih, koju su u 54. minuti istopile na 35:32. Rugvica je dvadesetak sekundi prije kraja imala napad kod vodstva 35:34, ali Karlovčanke su uspjele oduzeti loptu i u protunapadu je Kristina Vuković sekundu prije kraja zabila za konačnih 35:35.

Najefikasnija u karlovačkom sastavu bila je kapetanica Kristina Vuković s 11 pogodaka, Stepić je dala 8, Čović 5, Petra Bačić 4, Šmuc i Palajsa po 2, a Španić, Korač i Medved po 1 gol. Vrlo dobra je na vratima bila Patricija Keča s 15 obrana.

Sa 7 osvojenih bodova Karlovčanke bi trebale ostati na 7. mjestu ljestvice, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Zaprešića.

STRELJAŠTVO

Dugorešani drugoplasirani u 1. kolu Prve A hrvatske lige u zračnoj pušci, ‘policajci’ zauzeli 3. mjesto u zračnom pištolju