5C° Ogulin

0C° Ozalj

0C° Slunj

‘Školarke’ preokretom u drugom poluvremenu došle do pobjede nad Zaprešićem

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Kristina Vuković s 10 pogodaka, a istaknula se i vratarka Patricija Keča s 15 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su na parketu Sportske dvorane, u utakmici 8. kola Druge hrvatske lige Zapad, nadigrale ekipu Zaprešića rezultatom 26:23 i došle do četvrte ovosezonske ligaške pobjede.

U vrlo čvrstoj i borbenoj utakmici Karlovčanke su odigrale dva potpuno različita poluvremena. U prvom nisu izgledale dobro, mučile su se u napadu, obrana nije funkcionirala na pravi način, nije bilo podrške vratarki i na odmor su otišle sa zaostatkom. Trener Dražen Keča u poluvremenu je očito uspio motivirati svoje igračice jer u nastavku su na parket izašle u daleko boljem izdanju. U prvih petnaestak minuta nastavka odigrale su fenomenalnu obranu, razbranila se Patricija Keča, i u potpunosti preokrenule susret. Došle su do prednosti, koju do kraja utakmice više nisu ispustile iz ruku i zasluženo ubilježile dva boda.

Zaprešićanke su povele od samog početka. U 11. minuti imale su 7:4, još u nekoliko navrata su imale tri pogotka prednosti, a onda su u 22. minuti došle i do +4 (11:7). Pet minuta prije odmora Karlovčanke su smanjile na 12:11, no na poluvrijeme su otišle s dva pogotka minusa (12:14).

I onda smo u nastavku vidjeli sjajnih petnaest minuta domaće ekipe. ‘Školarke’ su stisnule obranu, zatvorile sve prilaze golu, a ono malo što je prošlo zaustavila je raspoložena Patricija Keča. Serijom 6:0 preokrenule su na 18:14, a Zaprešićanke su do prvog pogotka u nastavku stigle u 44. minuti, kada su smanjile na 18:15. Četiri minute kasnije na semaforu je 22:16 za Karlovčanke, no gošće s tri uzastopna gola u 52. minuti smanjuju na 22:19. U 54. minuti Kristina Vuković realizirala je sedmerac za 24:20, ali onda su domaće propustile napad s igračicom više za +5 i primile pogodak za 24:21. U 58. minuti Karlovčanke ponovo propuštaju realizirati napad kod 25:22 i riješiti susret, ali minutu kasnije Petra Medved zabija za 26:22 i potvrđuje pobjedu.

Kristina Vuković bila je prvo ime domaćeg sastava s 10 pogodaka, Stepić je dala 4, Petra Bačić i Medved po 3, Španić 2, a Šmuc, Kučinić, Palajsa i Ana Bačić po 1 gol. Keča je prikupila 15, a Britvec jednu obranu.

Nakon 8. kola Karlovčanke su se popele na 6. mjesto ljestvice s 9 bodova, a u sljedećem kolu gostuju kod petoplasiranog Samobora.

‘Školarke’ u vrlo tvrdoj utakmici u Puli minimalno poražene od Arene i jesen okončale na 6. mjestu ljestvice