8C° Ogulin

7C° Ozalj

7C° Slunj

‘Školarke’ slavile nad Trešnjevkom, do pobjede ih vodile Vuković i Keča

Vuković je bila prvo ime domaće ekipe s 11 pogodaka, a veliki obol pobjedi dala je i vratarka Keča sa 17 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 4. kola Druge hrvatske lige Zapad, nadigrale zagrebačku Trešnjevku rezultatom 33:26 i došle do svoje druge ovosezonske pobjede.

Iako su Zagrepčanke prošlosezonske prvoligašice, igračice trenera Dražena Keče bez prevelikog respekta ušle su u utakmicu i na koncu zasluženo došle do bodova. Osim jednog razdoblja sredinom drugog poluvremena, gotovo cijeli susret imali su pod kontrolom, odigrale su vrlo kvalitetnu obranu, a svakako treba istaknuti Kristinu Vuković, koja je danas kapetanski dirigirala igrom Karlovčanki i zasluženo ponijela epitet igračice utakmice.

Početnih 2:0 Karlovčanki gošće su preokrenule na 4:2. Ali onda je uslijedila 6:0 serija domaćih igračica, koje su povele 8:4 i već sredinom prvog dijela naznačile da itekako žele uzeti bodove. Zagrepčanke su odgovorile smanjenjem prednosti na 11:9, no završnica prvog poluvremena ponovo je pripala domaćem sastavu. Palajsa je u posljednjoj minuti zabila pogodak i Karlovčanke su na odmor odnijele +4 (16:12).

S nova tri pogotka početkom nastavka, domaće su došle do +7 (19:12), ali onda je uslijedilo razdoblje igre koje je u potpunosti pripalo Zagrepčankama. Domaće su malo žurile s realizacijom, spojile nekoliko pogrešaka, a gošće to iskoristile i primakle se na 23:21. Srećom, trener Keča je uspio konsolidirati svoju ekipu, koja je u 52. minuti pobjegla na +6 (29:23) i bez problema do kraja utakmice sačuvala prednost.

Kristina Vuković s 11 pogodaka bila je prvo ime domaćeg sastava, Petra Bačić dala je 6, Stepić i Španić po 5, Čović i Palajsa po 2, a Kučinić i Medved po 1 gol. Veliki obol pobjedi dala je i vratarka Keča sa 17 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju kod ekipe Rovinja.