7C° Ozalj

6C° Slunj

‘Školarke’ tijesno poražene u Rovinju, bodova ih stajala slaba realizacija

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Lucija Stepić sa 6 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac porazom su otvorile proljetni dio sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Večeras su u Rovinju, u utakmici 12. kola, izgubile od domaće ekipe Rovinja rezultatom 27:26.

Trener Dražen Keča najavio je da će tražiti pobjedu jer bi im ona dala jak vjetar u leđa za nastavak proljetnog dijela sezone, u kojem imaju teži raspored nego u jesenskom. I imale su Karlovčanke priliku napraviti dobar rezultat. Veći dio susreta su vodile, ali ih je gubitka bodova stajala vrlo slaba realizacija i brojni promašaji.

Nakon izjednačenog početka, ‘školarke’ su povele 6:4. Imale su i 7:5, ali su Rovinjanke uspjele poravnati na 8:8. Tada Karlovčanke rade seriju 4:0 i u 24. minuti dolaze do vodstva 12:8. Nažalost, uslijedio je pad u igri, domaće su poravnale na 12:12 i na odmor se otišlo pri rezultatu 13:13.

Nastavak bolje otvaraju Kečine rukometašice i drže dva pogotka prednosti do 41. minute i rezultata 20:18. Tada ponovo upadaju u ‘crnu rupu’, Rovinjanke preokreću na 21:20, a u 54. minuti dolaze do 25:22. U 57. minuti na semaforu je 27:24 za domaće i činilo se da je utakmica riješena. Međutim, Korać i Novković smanjuju na 27:26, a onda ‘školarke’ dolaze i do prilike za bod. Imaju petnaestak sekundi za posljednji napad, ali ga ne uspijevaju realizirati i bodovi ostaju u Rovinju.

Najefikasnija u karlovačkim redovima bila je Lucija Stepić sa 6 pogodaka, Korać i Petra Bačić su dale po 5, Španić 4, Šepac i Novković po 2, a Peretić i Marijanović po 1 gol.

Unatoč porazu, Karlovčanke će ostati na 7. mjestu ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Samobora.

SPORTSKI VIKEND

Odbojkašice Karlovca u vrlo bitnoj utakmici dočekuju Drenovu, rukometaši Karlovca domaćini Kozali, ‘školarke’ gostuju u Samoboru