7C° Duga Resa

8C° Ogulin

7C° Ozalj

7C° Slunj

‘Školarke’ u drugom poluvremenu ‘slomile’ otpor Rovinja i stigle do prvih gostujućih bodova

Najefikasnije u karlovačkoj ekipi bile su Kristina Vuković s 10 i Petra Bačić s 9 pogodaka, a istaknula se i vratarka Patricija Keča sa 16 obrana.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Rovinju stigle do svoje prve ovosezonske gostujuće pobjede u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 5. kola uvjerljivo su nadigrale domaću ekipu Rovinja rezultatom 34:25.

Odigrale su Karlovčanke dva prilično različita poluvremena. Iako je kvaliteta neosporno bila na njihovoj strani, u prvih 30 minuta bile su previše nervozne, što je rezultiralo brojnim promašajima i greškama. To je omogućilo Rovinjankama da drže priključak i utakmicu u kakvom-takvom egalu. Srećom, u nastavku su se ‘školarke’ uspjele osloboditi spomenute nervoze i kad su zaigrale kako znaju, na koncu su došle do vrlo uvjerljive pobjede.

Nakon 2:1 za domaće, Karlovčanke su preuzele vodstvo. U 16. minuti došle su do +3 (8:5), ali kod 10:8 im domaće zabijaju tri pogotka u nizu i preokreću u 22. minuti na 11:10. No, kratko su Rovinjanke bile u vodstvu, igračice trenera Dražena Keče ponovo su preuzele kontrolu nad susretom, preokrenule na 16:13 i otišle na odmor s +2 (17:15).

Početkom nastavka podigle su prednost i vodile s tri do četiri pogotka viška. A onda su od 42. do  50. minute napravile seriju od šest pogodaka, od 23:20 došle do velikih 29:20 i riješile pitanje pobjednika.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi ponovo je bila kapetanica Kristina Vuković s 10 pogodaka, Petra Bačić dala je 9, Španić, Čović i Medved po 3, Stepić i Kučinić po 2, a Korač i Ana Bačić po 1 gol. Keča je prikupila 16, a Britvec dvije obrane.

Nakon 5. kola Karlovčanke imaju 6 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Rudara iz Labina.