9C° Ogulin

7C° Ozalj

7C° Slunj

‘Školarke’ u posljednjim sekundama uzele bod u Svetoj Nedelji

Sjajnu partiju u karlovačkoj ekipi pružila je vratarka Patricija Keča prikupivši čak 20 obrana.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Svetoj Nedelji, u utakmici 4. kola Druge hrvatske lige Zapad, osvojile bod odigravši s domaćom ekipom Sloge neodlučeno 29:29.

Vrlo neizvjesnu utakmicu, u kojoj su se ekipe smjenjivale u vodstvu, Karlovčanke su dobro otvorile i veći dio prvog dijela provele u vodstvu. Nisu odigrale obranu na onako visokoj razini kao u domaćoj pobjedi nad Rudarom, a u nastavku su ih tehničke pogreške stajale boljeg rezultata. Na koncu su spašavale taj jedan bod i, srećom, uspjele ga izboriti.

Početno 3:1 vodstvo karlovačkih rukometašica domaće su serijom 5:2 preokrenule na 6:5. Još u dva navrata imale su +1, a onda su igračice trenera Dražena Keče vratile vodstvo na svoju stranu (9:8) i povele 13:10. Domaće su s tri uzastopna gola poravnale, a naše rukometašice u završnici prvog dijela imale prednost 16:14, ali su je ispustile i na odmor se otišlo sa 17:17.

Karlovčanke otvaraju nastavak s dva pogotka i ponovo dolaze do prednosti (19:17), ali uzvraćaju domaće i preokreću na 21:20. Nakon razdoblja igre u kojem je ekipa iz Svete Nedelje držala pogodak viška, karlovačke rukometašice ponovo dolaze do +2 (25:23). Do kraja utakmice imale su još samo jedno vodstvo (26:25), nakon kojeg su domaće došle do gola viška i držale ga sve do 6 sekundi prije kraja, kada je Lucija Stepić uspjela poravnati na 29:29 i donijeti bod.

Ivana Kučinić i Kristina Vuković bile su najefikasnije u karlovačkoj ekipi s po 6 pogodaka, Bačić i Stepić su dale po 5, Filipčić 3, Medved 2, a Španić i Šebetić po 1 gol. Vratarka Patricija Keča upisala je čak 20 obrana i prava je šteta što nije kapitalizirano pobjedom.

Osvojenim bodom Karlovčanke će ostati među četiri najbolje ekipe na ljestvici, a u sljedećem kolu dočekuju Seniu iz Senja.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu