9C° Ozalj

10C° Slunj

‘Školarke’ u Senju izborile plasman u sljedeće kolo Hrvatskog kupa

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Peretić sa 7 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Senju, u utakmici Hrvatskog kupa regije Zapad, pobijedile domaću ekipu Senie rezultatom 30:24 i izborile plasman u daljnje natjecanje.

Trener Dražen Keča u večerašnjem je dvoboju veću minutažu dao igračicama koje u prvenstvu dobivaju manje prilike za igranje, a svoje ključne poluge djelomično odmarao za subotnju prvenstvenu utakmicu sa Zametom II, u kojoj Karlovčanke idu po dva boda. I u takvom šarenom sastavu njegova je ekipa pružila solidnu partiju i zasluženo nadigrala Senjanke.

Nakon izjednačenog početka, domaće su u 14. minuti povele 6:4, ali Karlovčanke su odlično odigrale narednih osam minuta i serijom 5:1 u 22. preokrenule na 9:7. Nastavile su s dobrom igrom do kraja prvog dijela i na poluvrijeme otišle s +5 (14:9). Nastavak su otvorile sa četiri uzastopna pogotka, odvojile se na 18:9 i usmjerile utakmicu na svoj mlin. Do kraja susreta bez problema su održavale sigurnu prednost, nisu dopustile Senjankama niti u jednom trenutku da im se previše primaknu i mirno dvoboj privele kraju.

Najefikasnija u karlovačkom sastavu večeras je bila Peretić sa 7 pogodaka, Stepić je dala 5, Dutković 4, Novković, Kučinić i Jurišić po 3, Šepac 2, a Španić, Šebetić i Marijanović po 1 gol.

U sljedećem kolu Kupa Karlovčanke će igrati u Rijeci protiv Zameta.

SPORTSKI VIKEND

Aquaestil dočekuje Malinsku Dubašnicu, kuglačice Karlovca igraju domaći ogled s Istrom, odbojkašice Karlovca ugošćuju ekipu Zadra