25C° Ogulin

24C° Ozalj

24C° Slunj

‘Školarke’ u Velikoj Gorici izborile prvi bod u proljetnom dijelu sezone

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Lucija Stepić s 8 pogodaka, a vratarka Patricija Keča prikupila je čak 18 obrana.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Velikoj Gorici osvojili prvi bod u proljetnom dijelu sezone Druge hrvatske lige Zapad. U utakmici 18. kola odigrale su s posljednjeplasiranom domaćom ekipom Udarnika neodlučeno 21:21.

Karlovčanke su pokazale veliku borbenost, želju i htijenje, odigrale vrlo dobru obranu, ali ih je pritisak osvajanja bodova poprilično ‘zakočio’. Veliku većinu utakmice provele su u vodstvu, ali zbog tehničkih pogrešaka u napadu nikako nisu uspijevale rezultatski se odvojiti, odvesti utakmicu u mirnije vode i usmjeriti je na svoj mlin.

Nakon igre gol za gol, Karlovčanke su u 19. minuti povele 9:6 i na poluvrijeme otišle s vodstvom 12:10. Domaće su početkom nastavka poravnale, a Kečine rukometašice u 46. minuti još jednom došle do +3 (17:14). Nažalost, Velikogoričanke su ih u 55. minuti sustigle (19:19), a dvije minute kasnije i povele 20:19. Pogocima Petre Medved i Lucije Stepić Karlovčanke u 58. minuti dolaze do novog vodstva, a domaće na ulasku u posljednju minutu poravnavaju. Imale su karlovačke rukometašice napad za pobjedu, a nakon što ga nisu realizirale, zadnjih petnaestak sekundi našle su se u poziciji branjenja boda, što su uspješno odradile.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Lucija Stepić s 8 pogodaka, Medved je dala 6, Španić i Kučinić po 2, a Peretić, Šepac i Novković po 1 gol. Sjajna je na vratima bila Patricija Keča sa čak 18 obrana.

Nakon 18. kola ‘školarke’ su ostale na 8. mjestu ljestvice s 13 bodova, četiri više od pretposljednje Sloge, a u sljedećem kolu dočekuju drugoplasiranu ekipu Ivanića.