18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

‘Školarke’ velikom borbenošću pobijedile favorizirane Labinjanke

Od 50. do 55. minute Petra Bačić postigla je tri pogotka u nizu za vodstvo 21:18 i Karlovčanke su utakmicu okrenule u svoju korist.

KARLOVAC – U vrlo dobroj utakmici 3. kola Druge hrvatske lige Zapad, odigranoj večeras u Sportskoj dvorani, rukometašice Škole rukometa Karlovac pobijedile su favoriziranu ekipu labinskog Rudara rezultatom 24:21.

Karlovčanke su se fizički moćnijim gošćama suprotstavile izvanrednom borbenošću i pravom ekipnom igrom, u kojoj je svaka igračica ginula za onu do sebe. Labinjanke su vodile gotovo cijelim tijekom susreta, ali domaće igračice su uporno držale priključak i onda u završnici napravile preokret i osvojile dva velika boda.

Kečine ‘školarke’ imale su samo početno vodstvo 1:0, koje su Labinjanke brzo preokrenule na 3:1 i držale jedan do dva pogotka prednosti do same završnice prvog dijela. Kod 12:11 domaće su se obranile i imale priliku na odmor otići bez rezultatskog minusa, ali nisu realizirale napad, a u kontri su gošće zabile i na poluvrijeme otišle s +2 (13:11).

Na početku nastavka pogocima Filipčić i Vuković Karlovčanke su poravnale na 13:13, gošće opet povele +2, a domaće uzvratile na isti način i ponovo poravnale (15:15). Kod 17:16 za Labinjanke naše igračice prvo preko Jurišić opet izjednačuju, a onda konačno golom Španić dolaze do prednosti (18:17). Gošće zabijaju za 18:18, a ‘školarke’ pogocima Petre Bačić rade ključnu seriju 3:0, u 55. minuti dolaze do 21:18 i otvaraju put prema pobjedi.

Najefikasnije u domaćem sastavu bile su Španić i Bačić s po 5 pogodaka, Kučinić, Jurišić i Vuković su dale po 3, Stepić i Filipčić po 2, a Medved 1 gol.

U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju u Svetoj Nedelji kod ekipe Sloge.