12C° Karlovac

12C° Duga Resa

12C° Ozalj

9C° Slunj

Slaba partija rukometaša Karlovca u Metkoviću, domaćih ih nadigrao s pet pogodaka razlike

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Karlo Capan s 9 pogodaka.

Četvrti ovosezonski poraz u Prvoj hrvatskoj ligi Jug ubilježili su rukometaši Karlovca večeras u Metkoviću. U utakmici 6. kola bolja od njih bila je domaća momčad Metkovića Mehanike rezultatom 26:21.

Nadala se trenerica Tatjana Rašić da će njeni rukometaši, nakon prošlotjedne domaće pobjede nad Mornarom-Crikvenicom, prve ovosezonske, odigrati konačno jednu dobru i hrabru utakmicu na gostovanju. Međutim, to se nije dogodilo. Karlovčani su loše ušli u susret, odigrali vrlo slabo prvo poluvrijeme, pogotovo u obrambenoj fazi igre, imali previše promašaja i tehničkih grešaka pa su svih 60 minuta igre proveli u hvatanju rezultatskog zaostatka za domaćinom. Drugo poluvrijeme odigrali su nešto bolje, ali nije to bilo dovoljno da bi se iz Metkovića vratili s pozitivnim rezultatom.

Slab početak Karlovčana domaći su iskoristili i u 7. minuti poveli 4:0. Karlovac je prvi pogodak zabio preko Mrljaka u 8. minuti i onda s još dva smanjio na 4:3. Uslijedilo je još jedno razdoblje bolje igre Metkovaca, koji su serijom 4:1 dignuli prednost na 8:4. Karlovčani se primiču na 8:6 i 10:8, ali onda završnicu prvog dijela odigravaju vrlo slabo i domaći sa četiri uzastopna pogotka odlaze na odmor s +6 (14:8).

U nekoliko navrata u nastavku Metkovci su imali sedam pogodaka viška, a Karlovčani su u 53. minuti uspjeli smanjiti na -4 (22:18). Na spomenutoj razlici bili su još u tri navrata do kraja susreta, no pobjedi domaćina nisu uspjeli zaprijetiti.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Karlo Capan s 9 pogodaka, Bačić je dao 5, Frketić 3, Mrljak 2, a Bosiljevac i Hrvojević po 1 gol. Radočaj je imao 6, a Glumac dvije obrane.

U sljedećem kolu Karlovac dočekuje Ribolu Kaštelu.