11C° Ozalj

5C° Slunj

‘Šok terapija’ uspjela: Karlovac – Poreč 29:20!

Trener Požega u samo nekoliko dana potonulu momčad pretvorio u ‘čopor gladnih lavova’!

KARLOVAC – ‘Šok terapija’ s promjenom trenera u karlovačkom premijerligašu je uspjela! U večerašnjoj utakmici 11. kola Premijer lige, odigranoj u Sportskoj dvorani, rukometaši Karlovca pobijedili su vodeću momčad Poreča rezultatom 29:20.

Novi trener Dragomir Požega naglašavao je od preuzimanja ekipe da će naglasak staviti na podizanju samopouzdanja igračima jer za bilo kakve bitnije taktičke promjene nije bilo dovoljno vremena. U samo nekoliko dana uspio je ekipu koja je potonula pretvoriti u ‘čopor gladnih lavova’, koji je večeras odigrao fanatičnih 60 minuta i ‘slomio’ Porečane prije svega nevjerojatno sjajnom obranom, kakvu od domaće momčadi već dugo nismo vidjeli. Pogotovo u prvih 30 minuta, u kojima je ‘zid’ pred Denisom Karićem limitirao goste na samo 8 postignutih pogodaka.

U 9. minuti karlovački su rukometaši već imali 6:2. U 16. se gosti primiču na 8:6, ali domaći s tri pogotka u nizu odlaze na +5 (11:6). U posljednjoj minuti prvog dijela Bačić diže prednost Karlovca na 14:7, a Rađaković smanjuje na konačnih 14:8.

Sjajno su naši rukometaši nastavili i u drugom dijelu. U 40. minuti Šnajder zabija za velikih 19:10. Mala kriza Karlovčana dogodila se između 45. i 47. minute kad su Porečani s 21:13 smanjili na 21:16. Pozvao je trener Požega tada minutu odmora i sve je vrlo brzo ponovo ‘sjelo’ na svoje mjesto. Naši uzvraćaju s tri uzastopna pogotka i ponovo bježe na +8 (24:16). Do kraja dvoboja gosti su još u dva navrata uspjeli smanjiti na -6, a Karlovčani s tri gola u nizu u završnici potvrditi pobjedu.

Strijelce Karlovca predvodio je Matija Perajica sa 6 pogodaka, Obranović je dao 5, Šnajder 4, Bačić, Ostarčević i Smojver po 3, Mrljak 2, a Hadrović, Sudarić i vratar Karić po 1 gol. Denis Karić na koncu je prikupio 9 obrana, a Radočaj dvije.

Ovisno o ostalim rezultatima ovog kola, karlovački bi se rukometaši mogli probiti i do 6. mjesta ljestvice sa 10 bodova, a u sljedećem kolu, posljednjem prije zimske stanke, gostuje kod momčadi Sesveta.