7C° Ogulin

0C° Ozalj

1C° Slunj

Svečano proslavljen 100. rođendan dugoreškog nogometa

Napadač Lokomotive Dejan Radonjić u svoje i ime svojih suigrača uručio je donaciju Dugorešaninu Kristijanu Trupkoviću.

DUGA RESA – 100 godina igranja nogometa u gradu na Mrežnici obilježeno je danas na gradskom stadionu.

Na početku svečanosti napadač zagrebačke Lokomotive Dejan Radonjić uručio je u svoje i ime svojih suigrača donaciju Dugorešaninu Kristijanu Trupkoviću, koji boluje od parapareze spastice 2. stupnja i ima 90-postotno tjelesno oštećenje, a u sklopu humanitarne akcije nabavke rabljenog automobila s posebnim komandama, s kojim bi ovaj Dugorešanin postao mobilan i imao mogućnost pronalaska posla u struci kuhara. Humanitarna akcija za Kristijana Trupkovića otvorena je do 12. srpnja te se i dalje zaprimaju donacije.

Na poziv kluba svečanosti su se odazvale i dugoreške nogometne legende Ivan Rendić, Josip Luketić, Stipe Mlinarević, Jurica Polović, Damir Trgovčić, Branko Petrak, Tomo Srakočić, Ivan Perušić, Ivica Biličić – Zi, Franko Milutin, Perica Mihajlović i Josip Ramuš, koje su u poluvremenu utakmice izašle na centar igrališta i fotografirale se s igračima obje ekipe.

A u prijateljskom ogledu Duge Rese 1929 i zagrebačkog prvoligaša Lokomotive gosti nisu imali previše milosti za domaćina. Iako su nastupili u kombiniranom sastavu, bez nekolicine svojih prvotimaca, uvjerljivo su slavili rezultatom 9:0. Na samom početku dvoboja, već u 7. minuti, istaknuo se domaći vratar Goran Peraković, koji je obranio kazneni udarac Zagrepčanima, no vrlo brzo nakon toga gosti su poveli i već do odmora (igralo se po 35 minuta) zabili pet pogodaka. Početkom nastavka povećali su vodstvo, a onda u zadnjih deset minuta još tri puta zatresli mrežu Duge Rese 1929.