6C° Ogulin

5C° Ozalj

2C° Slunj

Težak poraz ‘žutih’ u Rovinju, domaći ih ‘sredili’ za samo 30 minuta

Vrlo loša obrana Karlovčana u prvom poluvremenu donijela Rovinjanima visoku prednost već nakon 30 minuta.

Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Rovinju, u utakmici pretposljednjeg 17. kola Druge hrvatske lige Zapad, doživjeli uvjerljiv poraz od domaće momčadi Rovinja rezultatom 38:27.

Činjenica je da su ‘žuti’ osigurali opstanak pa ni večeras, kao ni prošlo kolo u Rijeci, nisu pružili svoj maksimum. Odigrali su prvenstveno vrlo loše u obrani, pogotovo u prvih 30 minuta, u kojima su primili čak 23 pogotka, i u kojima su domaći riješili pitanje pobjednika, pa je utakmica u nastavku izgubila žar jer su Rovinjani bez problema održavali visoko vodstvo.

Domaći su poveli od početka i imali dva do tri gola prednosti. Karlovčani su držali priključak do 21. minute i rezultata 14:12, a onda su Rovinjani u šest minuta napravili seriju 4:0 i odmakli na 18:12. Nakon pogotka Gvozdanovića za 18:13, domaći su do povremena napravili još jednu seriju 5:1 i otišli na odmor s velikih 23:14.

S nova tri pogotka u uvodu nastavka Rovinjani su svoju prednost povećali na +12 (26:14) i bilo kakve dvojbe oko pobjednika, ako su uopće postojale nakon prvih 30 minuta, su nestale. Domaći su bez problema održavali visoko vodstvo, došli u jednom trenutku i do +14 (37:23), a ‘žuti’ su su završnici uspjeli malo ublažiti poraz.

Prvi strijelac Karlovčana večeras je bio Gvozdanović s 9 pogodaka, Luketić je dao 5, Matija Belavić i Marić po 4, Rozgaj 2, a Ivan Belavić, Krupa-Jurić i Grijak po 1 gol.

Uoči posljednjeg kola Dubovac-Gaza zauzima 7. mjesto ljestvice sa 14 bodova, a sezonu će završiti domaćim dvobojem s petoplasiranom pulskom Verudom.