18C° Ogulin

14C° Ozalj

Sport KICKBOXING Podijeli

‘Tigrovi’ peti u ukupnom poretku na ‘Karlovac Openu’, najbolji od hrvatskih klubova

Robert Basara u glavnoj je borbi u disciplini K-1 pobijedio Poljaka Bojaruna, David Furdek osvojio je zlato u low kicku, a od mlađih boraca istaknuo se Lucas Radović s dva pojedinačna zlata.

KARLOVAC – S osvojenih 10 zlatnih medalja, Kickboxing klub Tigar osvojio je 5. mjesto u ukupnom poretku na Europskom kupu ‘Karlovac Open 2018.’, kojeg je organizirao proteklog vikenda u Sportskoj dvorani i dvorani Ekonomske škole.

Karlovčani su bili najbolji od hrvatskih klubova koji su nastupili na natjecanju, a uz deset zlatnih, osvojili su još i 9 srebrnih i 18 brončanih odličja. Kickboxing klub Tigar iz Slunja izborio je 2 zlatne, 4 srebrne i 4 brončane medalje i u ukupnom poretku zauzeo 32. mjesto od 177 klubova.

Prvog dana natjecanja, u petak, održane su timske borbe i glazbene forme, te večernja priredba na kojoj su se izabrani borci u osam borbi borili za pojaseve prvaka u profesionalnom kickboxingu. U subotu su na programu bile borbe u point fightingu i kvalifikacije u ringovnim disciplinama, a u nedjelju borbe u disciplinama light contact i kick light, te finala svih kategorija u ringovnim disciplinama.

Izdvojiti svakako treba Roberta Basaru iz karlovačkog kluba, koji je u glavnoj borbi večeri u disciplini K-1 pobijedio izvrsnog Poljaka Bojaruna, te njegovog klupskog kolegu Davida Furdeka, koji je u low kicku osvojio zlatnu medalju u kategoriji juniora do 51 kg. Od mlađih boraca istaknuo se Lucas Radović s dva pojedinačna zlata.

Nastupilo je ukupno 1.866 boraca iz 28 država, a nakon održanog natjecanja ‘Karlovac Open’ je postao ozbiljan kandidat za World Class series tournament, na kojem se prikupljaju bodovi za svjetsku rang listu.

INLINE HOKEJ

U18 ‘žapci’ doprvaci Hrvatske, ekipa U12 svoje brončane medalje predala Samoborčanima