25C° Ogulin

21C° Ozalj

21C° Slunj

Treći uzastopni poraz ‘zmajica’: izgubile u Zagrebu od vodećeg Dinama

Oslabljene Dugorešanke u prva dva seta dobro parirale favoriziranim Zagrepčankama, ali i dalje ostale bez osvojenog boda u proljetnom dijelu sezone.

Odbojkašice Plavog zmaja danas su u Zagrebu doživjele svoj treći uzastopni poraz u skupini Centar Prve B nacionalne lige. U susretu 13. kola izgubile su od vodećeg Dinama s 3:0 u setovima.

Vodeće Zagrepčanke, koje su jedini poraz u dosadašnjem dijelu sezone doživjele upravo u jesenskom dijelu prvenstva u Dugoj Resi, bile su favoritkinje u ovom ogledu, a Dugorešanke su nastupile oslabljene. Zbog obaveza na poslu nije bilo Lesić, a izostale su i bolesne Maradin, Lenard i Škrtić, pa je trener Dino Vasiljević zbog toga bio primoran rotirati postavu. U prva dva seta ‘zmajice’ su, nakon slabijih početaka, u nastavku dobro parirale, a u trećem su pale i više nisu mogle pružiti jači otpor vrlo kvalitetnoj domaćoj ekipi, koja je ove godine glavni favorit za naslov prvaka.

Zagrepčanke su bolje otvorile utakmicu i povele 12:4. Tek tada su Dugorešanke u potpunosti ‘ušle’ u dvoboj i počele topiti prednost domaće ekipe. Serijom 9:4 najprije su se primakle na 16:13, a onda došle i na samo dva poena zaostatka (19:17). Nažalost, kod 20:18 ‘dinamovke’ su osvojile četiri poena u nizu, ponovo se odvojile i osvojile prvi set s 25:20. Druga dionica igre bila je vrlo slična prethodnoj. Ponovo su Zagrepčanke bolje odigrale prvi dio seta i došle do velikih 14:6. Serijom 6:1 ‘zmajice’ se primiču na 15:12, a na -3 bile su i kod rezultata 17:14. Međutim, u završnici seta, kao i u prvom, kod 19:15, domaća ekipa osvaja šest uzastopnih poena i dolazi do 2:0 u setovima. Treći su ‘dinamovke’ otvorile vodstvom 11:4, a Dugorešanke više nisu imale snage pružiti bolji otpor. Uskoro su Zagrepčanke otišle na 17:7, ‘zmajice’ smanjile na 17:10, a domaće ponovo dobro odigrale završnicu seta i s uvjerljivih 25:12 zaključile utakmicu.

Iako 13. kolo još nije kompletirano, Plavi zmaj će ostati na 7. mjestu ljestvice s 19 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje četvrtoplasiranu ekipu Novog Zagreba.

Odbojkašice Karlovca sutra od 18 sati gostuju u Velikoj Gorici kod posljednjeplasirane istoimene domaće ekipe.