24C° Karlovac

18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

U prvoj pripremnoj utakmici rukometaši Karlovca uvjerljivo u Zagrebu poraženi od Metalca

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Juro Čakarić sa 7 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Zagrebu, u prvoj pripremoj utakmici za novu sezonu, uvjerljivo poraženi od domaćeg prvoligaša Metalca rezultatom 38:26.

Iako rezultat onako ‘na prvu’ ne izgleda nimalo lijepo, treba naglasiti da baš i ne odražava pravu snagu karlovačke ekipe. Riječ je o prvoj pripremnoj utakmici, koju je trenerica Tanja Rašić iskoristila za uigravanje nekih taktičkih zamisli, igračima su noge još prilično ‘teške’ od napornih priprema, a u sastavu nije bilo Horvata, Begića i Frketića, kao ni Janjanina, koji bi se, prema još uvijek potpuno nepotvrđenim informacijama, trebao vratiti u momčad čim završi s radom u Njemačkoj.

Igrači su ravnomjerno rasporedili minutažu, a kako je u sastavu bilo puno igrača iz kadetske ekipe, koji se još nisu uigrali s iskusnijim suigračima, bilo je i dosta grešaka. Upisali su Karlovčani i priličan broj promašaja – nisu iskoristili čak 6 sedmeraca. Prvih su 30 minuta odigrali bolje pa se na odmor otišlo s +4 za Zagrepčane (19:15), no u nastavku su malo popustili pa je domaćin na koncu stigao do preuvjerljive pobjede.

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Čakarić sa 7 pogodaka, Bačić, Capan, Mrljak i Crnković su dali po 3, Hreljac i Cindrić po 2, a Hrvojević i Bosiljevac po 1 gol. Glumac je ubilježio 7, a Radočaj 3 obrane. Još su igrali Lemić, Ribić, Bajac, Boka i Katavić.

Isti suparnici odmjerit će snage i u nedjelju od 16 sati u Sportskoj dvorani u Karlovcu.