7C° Ogulin

6C° Ozalj

5C° Slunj

Umag i Gorica gurnuli rukometaše Karlovca prema izlaznim vratima Premijer lige

Previše neraspoloženih igrača imali su domaći da bi došli do pobjede protiv vrlo dobrih Umažana. Vratari su bili vrlo slabi, a vanjska linija još slabija.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u 6. kolu Lige za ostanak u Premijer ligi, poraženi od momčadi Umaga rezultatom 29:25 i doveli se na rub ispadanja iz Premijer lige.

Računica Karlovčana bila je jasna – pobjeda nad Umagom i poraz Gorice u Sesvetama doveli bi ih do bodovnog poravnanja s Velikogoričanima. Međutim, večer se rasplela u potpuno suprotnom smjeru. Požegina momčad poražena je, a Gorica je slavila u Sesvetama pa Karlovčani četiri kola prije kraja sezone imaju tri boda zaostatka za Sesvećanima i praktički su se našli u bezizlaznoj situaciji i na pragu ispadanja u niži rang.

Previše neraspoloženih igrača imao je večeras Dragomir Požega u svojoj momčadi da bi slavio protiv vrlo dobrih Umažana. Obrana nije bila na visokoj razini kao prošlog vikenda protiv Zameta, vratari vrlo slabi (6 obrana u prvom i samo 3 u drugom dijelu), a vanjska linija se četrdesetak minuta doslovno odbijala od čvrstog obrambenog zida gostiju. Smojver je ostao bez gola i u prvom dijelu napravio nekoliko nepotrebnih probijanja, a Perajica i Obranović su prve pogotke zabili tek u nastavku. Treba istaći 11 pogodaka Ivana Šnajdera (doduše 7 sa linije sedmerca), no i on se u završnici utakmice od junaka pretvorio u svojevrsnog tragičara.

Karlovčani su prvo i jedino vodstvo na utakmici imali u 7. minuti, kada je Šnajder zabio za 3:2. U 15. minuti Umažani stižu na +2 (6:4), a u 18. su već na +4 (9:5). S tri uzastopna gola domaći se u 24. minuti primiču na samo pogodak zaostatka (10:9), ali završnicu prvog dijela odigravaju vrlo loše pa gosti s tri gola zaredom odlaze na odmor s vodstvom 13:9.

Slavić u najbitnijim trenucima zaustavljao domaće

Nisu naši dobro krenuli ni u nastavak. Umažani s nova dva pogotka svoju prednost dižu na 15:9 i već u tom trenutku počelo je zvoniti zvono za uzbunu. Obranović svojim prvim i jedinim golom u 34. minuti smanjuje na 15:10, ali gosti uzvraćaju s nova dva i eto ih već na velikih +7 (17:10). Vratar Slavić, koji je već u dvije utakmice istih suparnika bio koban za Karlovčane, ‘skinuo’ je domaćima par zicera i u 42. minuti na semaforu je stajalo čak 19:11 za Umag. Tada je Perajica svojim prvim pogotkom pokrenuo mini-seriju karlovačkih rukometaša, koji su napravili 4:0 i primakli se na 19:15. Živnula je i publika, Šnajder je s krila imao priliku smanjiti na -3, ali Slavić mu je obranio i gosti su ponovo pobjegli na 5 pogodaka viška. Novu priliku za priključak domaći su propustili u 55. minuti pri 25:21 za Umag. Obranili su se i krenuli u kontru, gostujuća vrata bila su prazna, ali udarac Šnajdera uspio je blokirati netko od umaških igrača. I onda u 58. minuti Karlovčani imaju zadnju kakvu-takvu priliku doći do eventualnog boda. Kod 27:24 gosti su promašili napad, Šnajder je ponovo u prilici s krila za -2, ali Slavić je još jednom uspješniji i bodovi odlaze u Umag.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Šnajder s 11 pogodaka, Sudarić je dao 5, Perajica 4, Milovac 2, a Frketić, Crnković i Obranović po 1 gol. Karić je na kraju prikupio 7 obrana, a Radočaj 2.

Nakon 6. kola Karlovac je ostao na pretposljednjem 5. mjestu ljestvice sa 14 bodova, tri manje od Sesveta, a u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici. Obzirom Sesvete na svom parketu dočekuju već otpisanog Metalca, ne vrate li se Karlovčani iz Gorice s oba boda, priča oko opstanka bit će završena.

‘Školarke’ ispale iz Hrvatskog kupa, pružile vrlo slab otpor prvoligašu Dugom Selu ’55