6C° Ogulin

-2C° Ozalj

-5C° Slunj

Umag – Karlovac 27:24, vratar Umažana Slavić ‘uništio’ Karlovčane s 22 obrane

Karlovačkim rukometašima nije pomoglo ni odlično izdanje Denisa Karića, koji je ubilježio 16 obrana.

Rukometaši Karlovca niti večeras u Umagu nisu uspjeli prekinuti ovosezonski post na gostovanjima. U utakmici 14. kola Premijer lige poraženi su od domaće momčadi Umaga rezultatom 27:24 pa su i dalje bez osvojenog boda u gostima.

Domaća momčad ušla je u nastavak sezone slabija u odnosu na jesen, a uoči utakmice imala je i problema s ozljedama. Donijelo je to optimizam u karlovački tabor, u kojem su se nadali da bi konačno mogli doći do gostujućih bodova. Međutim, Umažani su večeras imali velikog junaka u sjajnom vrataru Dinu Slaviću, koji je ‘uništio’ Karlovčane s 22 obrane (53%) i ubio im svaku nadu u pozitivan rezultat. Zaustavio je prvenstveno karlovačka krila, Šnajdera i Mrljaka, koji su iz 15 udaraca zabili samo 6 pogodaka, ali i Obranovića koji je imao učinak 4/10, no treba priznati da su mu u tom sjajnom podvigu pomogli i karlovački rukometaši, koji su šuterski bili vrlo loši i ‘zapucali’ veliki broj zicera. Zasjenio je i odličnog Denisa Karića, koji je večeras pružio možda i najbolju ovosezonsku partiju i sa 16 obrana bio najjača figura Požegine momčadi.

Sjajnu večer umaški vratar najavio je već u početku utakmice, kada je obranio 5 od 6 karlovačkih pokušaja i pomogao svojim suigračima da se odlijepe na 4:1. Karlovac je s tri uzastopna gola poravnao, ali su istom mjerom uzvratili domaći i ponovo otišli na +3 (7:4). U 17. minuti vodio je Umag i sa četiri pogotka viška (9:5), no u završnici prvog dijela, pogotkom Mrljaka, Karlovčani su došli na 10:9. S tri nova pogotka Umag je ponovo pobjegao na +4 (13:9), a Obranović i Crnković su do odmora uspjeli smanjiti na 13:11.

I onda početkom nastavka Slavić ponovo preuzima konce utakmice u svoje ruke. U sedam minuta upisao je novih šest obrana i domaći su serijom 5:1 otišli na velikih 18:12. Srećom, ‘proradio’ je tada na drugoj strani i Denis Karić, spojio nekoliko obrana, i Karlovac se serijom 4:1 primakao na 19:16. U 50. minuti Šnajder je zabio za 20:18 i dao nadu Požeginim rukometašima da u posljednjih 10 minuta ipak mogu doći do preokreta. Međutim, domaći su s dva uzastopna pogotka ponovo odmakli na +4 (22:18), a kada je u 56. Maršan zabio za 25:20, pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Najbolji u karlovačkoj momčadi, kao što smo napisali, bio je vratar Karić sa 16 obrana. Šnajder je dao 6 pogodaka, Smojver 5, Obranović 4, Crnković 3, Mrljak 2, a Perajica, Milovac, Bačić i Frketić po 1 gol.

Unatoč porazu, Karlovac je ostao na 6. mjestu ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje vinkovačku Spačvu.

Kupa pobijedila vodeću Koranu, Karlovcu gradski dvoboj, Stara hiža bolja od Obrtnika, Mostanju 1949 bod, poraz Policajca u Rijeci