3C° Ozalj

2C° Slunj

Uvjerljiva pobjeda Dubovca-Gaze na otvaranju proljetnog dijela sezone

Prvi strijelac domaćih bio je Zlatko Gvozdanović s 12 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Sportskoj dvorani uvjerljivo nadigrali momčad Zameta II rezultatom 40:27 i pobjedom otvorili proljetni dio sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad.

Prezeljeva momčad nastupila je bez Marića i Čavlovića, ali je bez većih problema došla do dva boda. Doduše, mladi Riječani dobro su parirali dvadesetak minuta prvog dijela, ali nakon toga je veća kvaliteta Karlovčana došla do izražaja. U drugom dijelu, kod visokog vodstva, minutažu su dobili i igrači s klupe, koji su pristojno odradili svoje role i mirno utakmicu priveli kraju.

U 9. minuti domaći su se odvojili na 5:2, ali su se Riječani u 14. primakli na 6:5. Sve do 22. minute i rezultata 11:9 gosti su držali priključak, a onda su Karlovčani napravili seriju 5:0, otišli na 16:9 i dobili prvo poluvrijeme s 19:12. U deset minuta nastavka domaći su stigli do +10 (26:16). S tri uzastopna gola Riječani su smanjili na 26:19, ali onda kod 29:21 Karlovčani rade novu seriju 5:0, odlaze na +13 (34:21) i upisuju vrlo uvjerljivu pobjedu.

Prvi strijelac domaćih bio je Zlatko Gvozdanović s 12 pogodaka, Luketić i Mandić su dali po 6, Blašković 5, Kordić 4, Matija Belavić 3, a Krupa-Jurić, Vrgoč, Tuškan i Rozgaj po 1 gol.

Podsjetimo, u četvrtak je Karlovac II poražen u Senju od istoimenog domaćina s 34:16. Dubovac-Gaza je ostala na 4. mjestu ljestvice s 12 bodova, a Karlovac II je pao na sedmo s 5. U sljedećem kolu Dubovac-Gaza gostuje u Puli kod Verude, a Karlovac II u Rijeci kod Zameta II.