9C° Duga Resa

9C° Ogulin

9C° Ozalj

7C° Slunj

Uvjerljiva pobjeda Karlovca 1919 nad Stupnikom, Slunj poražen kod kuće od Jaruna

Sandi Hudorović trostruki strijelac za ‘plavo-bijele’, Štefančić dao dva

KARLOVAC, SLUNJ – Nogometaši Karlovca 1919 u 12. su kolu Četvrte lige Središte, danas na Čavlekovom stadionu, uvjerljivo nadigrali pretposljednji Stupnik sa 7:1, dok je Slunj na svom igralištu Zubac s 2:0 poražen od Jaruna.

Lucijanićeva momčad načela je Stupničane već nakon 50-ak sekundi igre pogotkom Borisa Veselića, a na 2:0 povisio je kapetan Matija Štefančić u 16. minuti. Nakon tog pogotka gosti su napravili mini pritisak na ‘plavo-bijele’ i u tom razdoblju igre pogodili vratnicu, no već u 25. minuti Štefančić se ponovo odlično ubacio iza obrane Stupničana, zaobišao vratara i iskosa s desne strane zabio za velikih 3:0. U 35. minuti gosti su preko Kovačića smanjili na 3:1, a u 37. glavni je sudac oštetio Karlovac 1919 za čisti jedanaesterac. Štefančić se sjurio po lijevoj strani prema vratima gostiju, pretrčao dvojicu igrača i onda je oboren dobrih dva metra unutar kaznenog prostora, no sudac je prekršaj izvukao na rub kaznenog prostora i dosudio samo slobodni udarac.

Odmah početkom nastavka imali su Karlovčani dvije velike prilike za povećanje vodstva. Prvo suz Stupničani izbacili loptu s gol crte, a minutu kasnije je dobru priliku propustio Novinić. Međutim, u samo dvije minute, 53. i 54., Sandi Hudorović je s dva pogotka riješio pitanje pobjednika, a u 62. minuti je dodao i svoj treći za visokih 6:1. Točku na ‘i’ uvjerljive pobjede ‘plavo-bijelih’ stavio je Borna Pausić u 86. minuti.

Domaći poraz Slunja od zagrebačkog Jaruna

Slunjani su, nakon prekida pozitivnog niza u Zagrebu kod vodećih Ponikvi, i danas poraženi i to na svom igralištu od zagrebačkog Jaruna s 2:0. Prvih 15-tak minuta odigrali su dobro i stvorili prilike, no nakon toga su pali. Gosti su u 32. minuti iz kontranapada preko Hercigonje poveli, a samo tri minute kasnije pogotkom Tadića povećali vodstvo. U drugom poluvremenu ‘bijeli’ su pokušali napraviti pritisak na Zagrepčane, no nije im išlo jer su pali i snagom pa su gosti zadržali vodstvo do kraja dvoboja i zasluženo odnijeli sva tri boda.

ODBOJKA

Karlovčanke odigrale dobru utakmicu u Puli, ali upisale poraz od odličnog Velog Vrha