26C° Ogulin

24C° Ozalj

21C° Slunj

Uvjerljiva pobjeda Karlovca II u Puli, poraz Dubovca-Gaze u Rovinju

U momčadi Karlovca II istaknuli su se Dario Magdić s 11 pogodaka i vratar Matija Jurčević, a kod ‘žutih’ je najefikasniji bio Luka Kordić s 9 golova.

U večerašnjim dvobojima Druge hrvatske lige Zapad rukometaši Karlovca II uvjerljivo su slavili u Puli nad Verudom 40:29, dok je momčad Dubovca-Gaze u Rovinju doživjela prvi ovosezonski poraz rezultatom 35:28.

Mlada Požegina momčad odlično je ušla u utakmicu u Puli i trasirala put prema pobjedi već nakon prvih 30 minuta. U nastavku su priliku dobili i mlađi igrači, a jako dobre role odigrali su Dario Magdić i vratar Matija Jurčević.

Karlovčani su na početku poveli 6:1. Kod 9:5 su sa četiri pogotka u nizu podigli prednost na 13:5, a kod 14:7 su novom serijom došli do +10 (17:7) Na odmor se otišlo pri rezultatu 22:11, a početkom nastavka došli su i do najveće prednosti na utakmici (30:14). Ulaskom mlađih igrača u igru domaćin je došao do daha i smanjio prednost na 32:22, ali su Karlovčani do kraja susreta bez problema zadržali visoku prednost i upisali novu pobjedu.

Najefikasniji je bio Dario Magdić s 11 pogodaka, Horvat i Ribić su dali po 5, Matej Ćelić 4, Šepac, Dujmić i Rukavina po 3, Antonio Ćelić 2, a Janjanin, Bajac, Boka i Lemić po 1 gol.

‘Žuti’ pali u Rovinju već nakon prvog poluvremena

Do ovog kola vodeći rukometaši Dubovca-Gaze poraženi su u Rovinju od istoimenog domaćina. Nastupili su bez Gvozdanovića, Prezelja i Mandića i pali već nakon prvog poluvremena. Nisu bili dovoljno dobri u obrambenoj fazi igre, pogotovo u prvom poluvremenu, domaćin ih je slomio brzim prijenosom lopte, a i promašili su velik broj situacija s krila.

Do 15. minute i rezultata 9:7 ‘žuti’ su još nekako držali priključak. No, tada im domaćin radi seriju 9:1, odvaja se na 18:8 i na odmor odlazi s vodstvom 19:10. Početkom nastavka Rovinjani dolaze i do najveće prednosti +12 (26:14), a Karlovčani sa četiri uzastopna gola smanjuju na 26:18. Međutim, više od toga nisu uspjeli. Domaćin je ponovo dignuo prednost na 32:21, a karlovački su rukometaši u završnici ublažili poraz.

Najraspoloženiji u karlovačkoj ekipi bio je Kordić s 9 pogodaka, Blašković je dao 8, Benčan 3, Matija Belavić 2, a Marić, Luketić, Krupa-Jurić, Rozgaj, Čavlović i Horvat po 1 gol.

Ovisno o sutrašnjem dvoboju Zameta 2 i Senja, Dubovac-Gaza i Karlovac II će zadržati drugo i treće ili pasti na treće i četvrto mjesto ljestvice. U sljedećem kolu Dubovac-Gaza dočekuje Buzet II, a Karlovac II momčad Rovinja.

U subotu donacijski turnir za izgradnju SKC Mostanje: dolaze doprvakinje Hrvatske i prvaci Europe