22C° Duga Resa

22C° Ogulin

22C° Ozalj

21C° Slunj

Uvjerljivim porazom u Gorici rukometaši Karlovca šanse za opstanak sveli na teoriju

Umjesto ‘bacanja na glavu’, Karlovčani odigrali jednu od najlošijih utakmica sezone.

Rukometaši Karlovca večeras su u Velikoj Gorici, u utakmici 7. kola Lige za ostanak u Premijer ligi, uvjerljivo poraženi od domaće Gorice rezultatom 31:21 i šanse za opstanak u elitnom društvu hrvatskog muškog rukometa sveli na puku teoriju.

Bila je to ‘utakmica koja život znači’ karlovačkim rukometašima jer, nakon domaćeg poraza od Umaga i pobjede Gorice u Sesvetama, samo ih je pobjeda ostavljala u igri za opstanak. Međutim, umjesto ‘bacanja na glavu’ i davanja svakog igrača više od svog maksimuma, dobili smo jedno od lošijih ovosezonskih izdanja karlovačke momčadi, koja je ‘pala’ već nakon 30 minuta igre. Osim Denisa Karića, koji je s osam obrana u prvom dijelu bio jedina svijetla točka Požegine ekipe, svi ostali u potpunosti su zakazali. Obrana nije bila na visini zadatka, a ključni vanjski igrači u napadu su ‘trenirali’ domaćeg vratara Sladoljeva, koji je na kraju prikupio čak 19 obrana. Kad u najvažnijoj utakmici sezone, protiv izravnog suparnika za opstanak, Perajica, Obranović, Smojver i Milovac zabiju 3 pogotka iz 16 pokušaja, Mrljak i Sudarić s desnog krila 1 gol iz 5 udaraca, a pritom momčad napravi i 12 tehničkih grešaka, potpuno je jasno da ništa osim uvjerljivog poraza i puta prema nižem rangu nije moguće niti očekivati.

Naši su se dobro držali do 9. minute i rezultata 3:3. Nakon toga su sedam minuta bili bez pogotka i Velikogoričani su serijom 4:0 odmakli na 7:3. U 21. minuti golom Šnajdera smanjuju na 8:6, ali do kraja prvog dijela domaći rade novu veliku seriju 7:1, odlaze na 15:7, a Smojver prije odlaska na odmor zabija za 15:8.

U 40. minuti na semaforu je 18:11 za Velikogoričane, koji nizom od pet uzastopnih pogodaka dižu prednost na velikih 23:11. Nažalost, Požega je u tom razdoblju igre ostao bez Frketića, koji je teže ozlijedio koljeno, a kako je utakmica rezultatski bila riješena, pružio je priliku i igračima s klupe. Gorica je u 53. minuti imala i +14 (28:14), a Karlovčani su do kraja susreta djelomično ublažili ionako visok poraz.

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Šnajder s 5 pogodaka, Horvat i Rukavina su dali po 3, Čakarić, Crnković i Obranović po 2, a Capan, Frketić, Sudarić i Smojver po 1 gol. Karić je na kraju prikupio 10, a Glumac 2 obrane.

Nakon 7. kola Karlovac je ostao na pretposljednjem 5. mjestu ljestvice sa 14 bodova i ima još samo teoretske šanse za ostanak u Premijer ligi. U sljedećem kolu dočekuje momčad Sesveta.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto