4C° Ozalj

0C°

Uvjerljivo slavlje Dubovca-Gaze u Rijeci nad Kozalom II

Najraspoloženiji u karlovačkoj momčadi bio je Luka Kordić s 8 pogodaka.

Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Rijeci upisali svoju četvrtu pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U dvoboju 7. kola uvjerljivo su nadigrali domaću momčad Kozale II rezultatom 30:18.

U prvih desetak minuta utakmice Karlovčani su se tražili i imali dosta grešaka i promašaja, a već u 2. minuti ostali su bez Karla Mandića, koji se ozlijedio. Ipak su se uspjeli posložiti, stisnuti obranu, zaigrati kvalitetnije u napadu i kako je susret odmicao njihova veća kvaliteta u odnosu na Riječane došla je do izražaja te su na koncu upisali najavljivanu pobjedu.

Nakon početnih 2:0 Riječana, Karlovčani preokreću i u 14. minuti vode 4:2. Primaju tada tri pogotka u nizu i domaćin ponovo dolazi do prednosti (5:4), ali uzvraćaju serijom 6:0, u 28. minuti dolaze do vodstva 10:5 i na poluvrijeme odlaze s prednošću 12:6.

Veći dio nastavka Karlovčani su držali prednost od 5-6 pogodaka, a onda su u 51. minuti povisili na 21:12 i riješili pitanje pobjednika. Do kraja dvoboja nisu spuštali ritam i na koncu došli do uvjerljive pobjede.

Prvo ime karlovačkog sastava bio je Luka Kordić s 8 pogodaka, Marić i Rozgaj su dali po 5, Krupa-Jurić i Luketić po 3, a Matija Belavić, Vrgoč i Čavlović po 2 gola.

S 8 bodova Dubovac-Gaza će vjerojatno ostati na 5. mjestu ljestvice. Karlovac II u ovom je kolu bio slobodan. U sljedećem kolu, pretposljednjem u prvom dijelu sezone, Dubovac-Gaza gostuje u Senju, a Karlovac II dočekuje Kozalu II.

Zoretić i Vukelja srebrna i brončana na 3. Otvorenom prvenstvu Srednje Hrvatske u Velikoj Gorici