19C° Ogulin

17C° Ozalj

16C° Slunj

Uvjerljivom pobjedom nad Verudom ‘žuti’ okončali sezonu u Drugoj ligi Zapad

Karlovčani su utakmicu riješili već nakon prvih 30 minuta, u kojima su stekli 8 pogodaka prednosti.

KARLOVAC – Uvjerljivom domaćom pobjedom 31:22 nad pulskom Verudom, rukometaši Dubovca-Gaze okončali su sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad.

‘Žuti’ su bili bolja ekipa, vodili su od prve do posljednje minute, a pitanje pobjednika riješili su već u prvih 30 minuta, nakon kojih su stekli 8 pogodaka prednosti. U nastavku su čak i povećali vodstvo, u potpunosti kontrolirali utakmicu pa je trener Prezelj mogao dati minutažu i igračima s klupe.

U prvih dvadesetak minuta Karlovčani su vodili, ali se nisu uspijevali odvojiti. Konstantno su imali gol do dva prednosti, no onda su od 23. minute pa do kraja prvog dijela napravili ključnu seriju 7:1 i od 11:9 pobjegli na 18:10. Početkom nastavka Puljani su smanjili na 20:14, a ‘žuti’ odgovorili sa četiri uzastopna pogotka i po prvi puta na susretu došli do velikih +10 (24:14). Još u tri navrata do kraja utakmice imali su 10 golova viška, a u samoj završnici mogli su čak i do uvjerljivije pobjede, no promašili su nekoliko čistih zicera.

Najefikasniji u domaćoj ekipi, već prema običaju, bio je Zlatko Gvozdanović sa 7 pogodaka, Blašković i Čavlović su dali po 5, Marić 4, Macokatto 3, Luketić i Benčan po 2, a Holjevac, Matija Belavić i Matijašić po 1 gol.

Karlovačka momčad sezonu je okončala na 6. mjestu ljestvice sa 16 bodova, a u 18 odigranih utakmica ostvarila je 8 pobjeda i 10 poraza. Sljedeće sezone u ovom rangu natjecanja grad na četiri rijeke trebao bi imati dva predstavnika jer bi se Dubovcu-Gazi trebao pridružiti Karlovac II.

Donacijski turnir za SKC Mostanje: očekivane pobjede kuglačica Admirala i kuglača Zaprešića