14C° Ogulin

15C° Ozalj

Varaždin 1930 odnio bodove iz Sportske dvorane

Sudarić u posljednjem domaćem napadu nije uspio donijeti bod

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u odličnoj utakmici 7. kola Premijer lige, poraženi od momčadi Varaždina 1930 rezultatom 33:31.

Vrlo kvalitetni gosti, koji u svojim redovima imaju dva sjajna kružna napadača, ‘uništili’ su karlovačku obranu u nastavku utakmice upravo svojim najjačim oružjem. Karlovčani jednostavno nisu imali obrambenih rješenja za njihovu igru sa sedam igrača i bez vratara, u kojoj su lopte mahom dolazile do dvojice igrača na crti, a oni neumoljivo zabijali.

Naši su rukometaši nervozno ušli u utakmicu, imali nekoliko promašaja u napadu i Varaždinci su u 14. minuti poveli 6:3. Trenerica Rašić pozvala je minutu odmora i onda je domaća momčad konačno profunkcionirala. Sjajnom serijom 6:0 Karlovčani su preokrenuli na 9:6, no onda su opet malo stali pa su gosti s tri uzastopna pogotka poravnali na 9:9. Domaći su u još tri navrata imali po +1, no na odmor se otišlo s 15:14 za Varaždince.

Kao što smo spomenuli u uvodu, gosti su u nastavku zaigrali sa sedam igrača u polju i bez vratara, a i kod igrača manje su vadili svog golmana, i takva igra im se itekako isplatila. Odmah na početku zabili su tri uzastopna pogotka i pobjegli na 18:14. Uzvratio je Karlovac serijom 4:0 i poravnao na 18:18. Pogotkom Sudarića u 43. minuti naši su po prvi puta u nastavku poveli (21:20), no već u 47. je +2 za Varaždince (25:23). Ulaskom u posljednjih 10 minuta domaća se momčad primaknula na samo pogodak zaostatka, ali u 54. minuti gosti bježe na +3 (30:27). Kod 31:28 za Varaždince Obranović i Šnajder zabijaju pogotke i Karlovac se ponovo primiče na -1 (31:30). Zobec goste ponovo diže na +2, a Perajica vraća na -1 (32:31). I onda se Karlovčani uspijevaju obraniti i ulaze u zadnji napad s prilikom da ulove bod. Odigrali su na desno krilo za Sudarića, no njegov udarac je gostujući vratar obranio, a u protunapadu, sa zvukom sirene, Stojanović potvrđuje pobjedu Varaždina 1930.

Najbolji u karlovačkom sastavu bio je večeras sjajni Matija Perajica s 9 pogodaka, Šnajder i Smojver su dali po 5, Obranović 4, Ostarčević 3, Hadrović i Crnković po 2, a Sudarić 1 gol. Karić je imao 9 obrana (1 sedmerac), a Radočaj jednu.

U sljedećem kolu Karlovčani dočekuju još jednog jakog suparnika – Goricu.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani