29C° Ogulin

27C° Ozalj

27C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

FOTO, VIDEO: Hrvatska uvjerljivom pobjedom nad Engleskom osigurala plasman na završnicu Europskog prvenstva

Ponovo je tri pogotka za naše zabio Fran Vukelić, a jednog Vicko Radić.

KARLOVAC – Hrvatska U19 futsal reprezentacija večeras je u Sportskoj dvorani, u utakmici 2. kola kvalifikacijske skupine 7, uvjerljivo pobijedila izabranu vrstu Engleske rezultatom 4:0 i kolo prije kraja osigurala plasman na završnicu Europskog prvenstva!

Mladim Hrvatima na ruku je išao rezultat prve utakmice današnjeg dana, u kojoj je Slovačka sa 6:3 slavila protiv Talijana, pa su uoči početka dvoboja s Gordim Albionom znali da ih pobjeda vodi na završnicu. Jučerašnje slavlje protiv Slovaka privuklo je večeras daleko više gledatelja na tribine karlovačke dvorane, koji su mogli uživati u odličnoj igri naših i proslaviti ovaj sjajan uspjeh.

A počelo je da bolje nije moglo. Već u 2. minuti Jurlina je oduzeo Englezima loptu na sredini parketa, gurnuo u priliku Vicka Radića, koji zaobilazi vratara Bickerstaffea i pogađa za 1:0. Nakon početnog šoka, Englezi su se konsolidirali pa su prijetili u 3., 6. i 8. minuti, ali u sva tri navrata siguran je bio Nikola Čizmić. U 15. minuti Radić je opasno zaprijetio glavom, ali Bickerstaffe mu je obranio, a posljednju priliku u prvom dijelu imali su Englezi, ali je njihov slobodni udarac sa 7 metara iskosa završio u našem živom zidu.

Naši su nastavili s odličnom igrom i u nastavku. Već u 21. minuti ponovo glavom prijeti Radić, u 23. Josip Jurlina pogađa vratnicu, a u istoj minuti i pogađa mrežu gostiju, ali su suci pogodak poništili zbog prekrašaja Radića na suparničkom vrataru. I onda je u 28. minuti jučerašnji trostruki strijelac protiv Slovaka, Fran Vukelić, pokazao djelić svoje genijalnosti. Fantastičnim lažnjakom ‘povaljao’ je dvojicu Engleza po parketu i iskosa s lijeve strane ‘probio’ Bickerstaffea za 2:0. Imali su nakon toga Hrvati još dvije dobre prilike, gosti jednu, a onda su odlučili pokušati doći do pogotka riskantnom igrom bez vratara. Međutim, vrlo brzo im se to pokazalo neisplativim jer je Vukelić u 34. minuti oduzeo jednu loptu u svojoj polovici igrališta i preciznim udarcem pogodio za 3:0. Samo minutu kasnije Čizmić je umalo Englezima poklonio pogodak. Išao je spašavati jednu loptu da ne ode u korner, ali izbio ju je ravno u noge suparničkom igraču, koji, srećom, nije bio precizan. U 36. minuti Vukelić je još jednom sa svoje polovice ciljao praznu mrežu Engleza, ali je zamalo promašio, no iskupio se u pretposljednjoj minuti svojim trećim pogotkom za konačnih 4:0.

U posljednjem kolu, u subotu, od 14 sati igraju Engleska i Slovačka, a od 16:30 Hrvatska i Italija.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto