15C° Karlovac

15C° Duga Resa

14C° Ogulin

15C° Ozalj

Požegina momčad ponovo je napravila preveliki broj tehničkih grešaka. Imala je napad za pobjedu, pogriješila, i Riječani su u protunapadu 3 sekunde prije kraja zabili za pobjedu.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani na tragičan način izgubili bodove protiv riječkog Zameta, u utakmici posljednjeg 18. kola osnovnog dijela sezone Premijer lige, označene kao utakmice sezone za karlovačku momčad. Riječani su na koncu slavili s 26:25.

U izuzetno tvrdoj i borbenoj utakmici, koja je i Riječanima bila vrlo bitna, Požegini su rukometaši pobijedili same sebe. Odigrali su dobro i čvrsto u obrani, ali su ponovo imali velik broj tehničkih grešaka i promašaja i to u najvažnijim trenucima. U nekoliko navrata imali su priliku preokrenuti susret ‘na svoj mlin’, no svaki puta bi griješili, a Riječani to obilato koristili. Uz sve nabrojeno, domaći su u posljednjoj minuti imali i napad za pobjedu, no, pogađate, pogriješili su i gosti su u brzoj kontri došli do pogotka vrijednog oba boda. Obzirom je ovom utakmicom za Karlovčane završio osnovni dio sezone, mišljenja smo da je potvrdila da se u karlovačkom sastavu ništa nije promijenilo smjenom Tanje Rašić i dolaskom za kormilo momčadi Dragomira Požege. Osim sjajne prve utakmice i velike pobjede nad Porečom, sve nakon toga bilo je potpuno identično kao i za vrijeme Rašićeve i potvrdilo da problem nije bio u treneru, nego u limitiranoj momčadi koja očito ne može igrati bolje od ovog što pruža ove sezone.

Domaći su utakmicu otvorili s dvije greške u napadu i Zamet je poveo 2:0. Uslijedilo je odličnih pet minuta, u kojima se istaknuo Karić s tri obrane, i preokret na 4:2. Uzvratili su Riječani s tri gola u nizu, ponovo vratili vodstvo (5:4) i u 23. minuti imali 10:8. Tada je na scenu stupio večeras najbolji igrač Karlovca Matija Perajica i s tri uzastopna pogotka vratio domaćima vodstvo (11:10). Međutim, u samoj završnici prvog dijela domaći ponovo rade dvije uzastopne greške u napadu, nakon toga priliku ne iskorištava Frketić i Zamet odlazi na poluvrijeme s 13:11.

Od napada za pobjedu do poraza

Karlovčani su nastavak otvorili s dva pogotka i poravnanjem na 13:13. U 39. minuti Sudarić zabija za 16:15, gosti poravnavaju i onda stiže razdoblje u kojem su domaći imali priliku prelomiti utakmicu, ali su nevjerojatno griješili. Perajica je izborio sedmerac i isključenje Riječana, no Smojverov pokušaj loba završio je na gredi. U sljedećem napadu Smojver ne zabija zicer, pa Sudarić ne pogađa s krila, a seriju neuspjelih napada domaćih završava večeras indisponirani Hadrović tehničkom greškom. Zamet se u međuvremenu odvojio na 19:16, no Crnković je s dva pogotka vratio domaće na -1 (19:18). Zatim gosti ponovo bježe na tri gola viška (22:19), a Bačić s dva gola zaredom smanjuje na 22:21. Perajica radi probijanje, Zamet zabija za 23:21, ali večeras najbolji karlovački igrač se iskupljuje i s dva gola poravnava na 23:23. Novo minimalno vodstvo Riječana anulirao je Šnajder iz sedmerca u 57. minuti, a u tom napadu gosti su dobili novo isključenje. Karić brani pokušaj Zameta, ali na drugoj strani ne zabija Bačić iz teške pozicije. U 59. minuti Perajica zabija za 25:24, a na drugoj strani Karić brani sedmerac Riječana, ali iz odbijanca ipak izjednačuju. I onda Karlovac u posljednjoj minuti kreće u napad za pobjedu, ali radi još jednu grešku, a Martinović u brzom protunapadu 3 sekunde prije kraja postiže gol za 26:25. Domaćima je ostao samo deveterac nakon isteka vremena, no dobar udarac Obranovića završio je na gredi.

Posljednji napad Karlovca i kontra Zameta za pobjedu

Strijelce Karlovca predvodio je Matija Perajica s 8 pogodaka, Šnajder, Bačić i Obranović su dali po 3, a Frketić, Crnković, Sudarić i Smojver po 2 gola. Karić je imao 6 obrana (1 sedmerac), a Glumac jednu.

Ovim porazom Karlovčani su osnovni dio Premijer lige okončali na pretposljednjem 9. mjestu ljestvice s 12 bodova, no bitniji su bodovi koji se prenose u doigravanje. Umag i Zamet prenose po 12 bodova, Sesvete 11, Gorica 10, Karlovac 8, a Metalac 7. Igrat će dvokružno svaki sa svakim, a dvije posljednjeplasirane momčadi ispast će u niži rang.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani