7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Vinkovčani iskoristili ‘crnu rupu’ karlovačkih rukometaša i odnijeli bodove iz Sportske dvorane

Požegini rukometaši od 47. do 57. minute bili bez postignutog pogotka, a onda nekoliko sekundi prije kraja imali priliku doći do boda, ali je nisu iskoristili.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u dvoboju 15. kola Premijer lige, poraženi od vinkovačke Spačve rezultatom 27:26.

Trener Požega večeras je u svojoj momčadi imao premalo raspoloženih igrača da bi osvojio bodove protiv solidnih Vinkovčana, koji su odigrali jednu dobru i napadački strpljivu utakmicu. Gledajući svih 60 minuta, prolaznu ocjenu u karlovačkom sastavu apsolutno je zaradio Domagoj Smojver i donekle vratar Denis Karić, dok su ostali pružili premalo. Međutim, i uz tako slabašno izdanje Karlovčani su bili ‘u utakmici’ do same završnice, a onda u posljednjim sekundama čak došli i do prilike da osvoje bod, ali je nisu iskoristili.

U prvom poluvremenu ‘vukli’ Smojver, Šnajder i Perajica

Već prvih 10 minuta utakmice nagovijestili su da će Karlovčani večeras imati velikih problema u napadu. Milovac je imao šut 0/3, Obranović 0/2, a pogotke su zabijali samo Smojver i Šnajder. Srećom, Vinkovčani su to razdoblje igre dobili sa samo 4:3. Onda je Požega ubacio Perajicu pa se on donekle priključio Smojveru i Šnajderu u napadačkom učinku i domaći su držali priključak. U 27. minuti Vinkovčani su poveli 12:10, a Karlovac s tri uzastopna pogotka preokrenuo na 13:12. Gosti su uspjeli poravnati na 13:13 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. S obzirom na igru karlovačke momčadi, bio je to dobar rezultat – Milovac, Obranović i Capan su u prvih 30 minuta imali šut 0/8, a svih 13 pogodaka Karlovčana dali su Smojver, Šnajder i Perajica.

Od karlovačke ‘crne rupe’ od 10 minuta do drame u zadnjim sekundama

Nastavak je s dva pogotka otvorio Obranović i Karlovac je poveo 15:13. Nažalost, bila su to jedina dva pogotka karlovačkog ‘topnika’ u svih 60 minuta. Stali su Šnajder i Perajica, ali domaći su uspijevali držati pogodak viška sve do 41. minute i rezultata 18:17. Tada Vinkovčani preokreću i vode s golom prednosti. Smojver u 47. minuti poravnava na 22:22 i od tog trenutka kreće ‘crna rupa’ domaće momčadi, koja je punih 10 minuta bila bez postignutog pogotka. Prvo je Šnajderu vratar obranio pokušaj s krila, onda je Frketić zapucao ‘zicer’ s pozicije pivota, pa je vinkovački vratar ‘skinuo’ i dva pokušaja Mrljaka s desnog krila, a seriju promašaja Karlovčana zaključio je Šnajder udarcem u vratnicu. Gosti su to iskoristili, odvojili se na 26:22 i činilo se da je utakmica riješena. Minutu i 47 sekundi prije kraja Vinkovčani su vodili 27:24. Karlovčani su krenuli u presing i to im se umalo isplatilo. Preko Smojvera i Mrljaka su smanjili na 27:26, a gosti su 13 sekundi prije kraja imali napad, ali s dva igrača manje. Vinkovčani su izgubili loptu, domaći su jurnuli u protunapad, Obranović je gurnuo na krilo za Šnajdera i ovaj je imao taman još nekoliko sekundi vremena za pogodak. Nažalost, okliznuo se u presudnom trenutku, ispala mu je lopta i Vinkovčani su odnijeli oba boda.

Najbolji u domaćem sastavu bio je Domagoj Smojver s 8 pogodaka, Perajica i Šnajder dali su po 5, Mrljak i Crnković po 3, a Obranović 2 gola. Karić je ponovo bio vrlo dobar s 15 obrana.

Nakon 15. kola Karlovac će pasti na 8. mjesto ljestvice s 12 bodova, no ovaj poraz nije toliko tragičan jer će Vinkovčani vrlo vjerojatno završiti u Ligi za prvaka pa gubitak ovih bodova karlovačkim rukometašima neće biti presudan za doigravanje za opstanak. U sljedećem kolu Karlovac gostuje u Varaždinu kod momčadi Varaždina 1930.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu