8C° Karlovac

8C° Duga Resa

8C° Ozalj

7C° Slunj

Virozne Karlovčanke se mučile, ali ipak s 3:0 u setovima nadigrale Kaštel iz Pribislavca

Domaći klub se istaknuo i fair-play potezom: gošće su došle bez dresova pa su im Karlovčanke osigurale garnituru da ne izgube utakmicu bez borbe.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u utakmici 13. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, nadigrale ekipu Kaštela iz Pribislavca s 3:0 u setovima i uspješno otvorile proljetni dio sezone.

Uoči početka utakmice karlovački se klub iskazao fair-play potezom. Naime, Pribislavčanke su na utakmicu došle bez dresova i, po pravilima, Karlovac je susret mogao dobiti bez borbe. Međutim, Karlovčanke su gošćama osigurale garnituru dresova i susret je ipak odigran.

A što se tiče same utakmice, vidjelo se iz aviona da je domaća ekipa tehnički puno jača. Ali, u protekla dva tjedna veliki broj igračica trenerice Zdjelar imalo je problema s virozom, zbog čega je i odgođen prošlotjedni dvoboj u Velikoj Gorici. Neke od njih tek su sredinom ovog tjedna počele s treninzima i to se osjetilo na igri domaće ekipe. Nije bilo konstantnosti pa smo vidjeli serije dobrih poteza, ali i serije grešaka.

Prvi set bio je izjednačen do rezultata 8:7 za gošće. Tada Karlovčanke osvajaju četiri poena u nizu i odlaze na 11:8. Uskoro bježe na 17:10 i 22:14 i završavaju set s 25:19. U drugom su Pribislavčanke na početku povele i držale vodstvo do 11:8. Serijom odličnih servisa Tjaše Malnar Karlovčanke su preokrenule na 16:11, gošće smanjile na 16:15, ali domaće su u nastavku seta ipak uzele konce igre u svoje ruke i još jednom rezultatom 25:19 došle do 2:0 u setovima. Treća dionica igra bila je izjednačena do 10:10. Kaštel je poveo 12:10, ali su domaće odbojkašice serijom 6:1 preokrenule na 16:13. Kod 18:14 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali pad koncentracije domaćih Pribislavčanke koriste i poravnavaju na 18:18. Ipak, kod 20:20 domaće uzimaju dva poena i dolaze do 22:20, te završavaju utakmicu s 25:22.

Nakon večerašnje pobjede Karlovčanke su privremeno izbile na 3. mjesto ljestvice s 27 bodova, ali nakon sutrašnjih utakmica vjerojatno će ih preskočiti zaprešićko Nebo. U sljedećem kolu gostuju u Varaždinu kod ekipe Kitra Varaždina.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu