18C° Ogulin

18C° Ozalj

Vrlo borbene ‘školarke’ u završnici došle do domaće pobjede nad Zametom II

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Petra Bačić sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Petu ovosezonsku pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad upisale su rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras u Sportskoj dvorani. U utakmici 9. kola nadigrale su ekipu Zameta II iz Rijeke rezultatom 29:26.

Dva vrlo slična poluvremena odigrale su Karlovčanke. U oba su loše ušla, a onda se dizale kako je vrijeme odmicalo, pojačavale borbenost i čvrstoću u obrani i na koncu, u vrlo teškoj izjednačenoj utakmici, zasluženo osvojile oba boda.

Riječanke su bolje otvorile susret i povele 4:1, a domaće se u 17. minuti primakle na 6:5. Kod 8:6 za gošće Kečine rukometašice zabijaju tri pogotka u nizu i u 25. minuti dolaze do prvog vodstva (9:8). Pogotkom Petre Bačić u pretposljednjoj minuti stižu i do +2 (12:10), ali Riječanke zabijaju pa se na odmor odlazi s 12:11 za Karlovčanke.

I onda opet u nastavak bolje ulaze gošće i već u četvrtoj minuti preokreću na 15:14. U 38. imaju 18:16, Karlovčanke poravnavaju, ali u 41. minuti su ponovo na +2 (20:18). Lora Korać u 45. izjednačuje na 20:20 i onda se igra gol za golom do 24:24. Tada sijevaju dvije kontre Petre Bačić i Karlovčanke u 55. minuti dolaze do 26:24, a kada je ista igračica u pretposljednjoj minuti zabila za 29:26, pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Bačić je bila najefikasnija u domaćem sastavu sa 7 pogodaka, Šepac je dala 6, Kučinić 5, Korać 4, Španić i Stepić po 3, a Marijanović 1 gol.

Ovom pobjedom Karlovčanke će najvjerojatnije ostati na 5. mjestu ljestvice s 11 bodova, a u sljedećem kolu, pretposljednjem u jesenskom dijelu sezone, dočekuju Lokomotivu II.