16C° Ozalj

16C° Slunj

Zagrebački ‘modri’ po sedmi puta pobjednici Čavlekovog turnira

Dinamo je u finalnoj utakmici s 2:1 pobijedio momčad Osijeka.

KARLOVAC – Nogometaši Dinama osvojili su naslov pobjednika ovogodišnjeg 9. izdanja međunarodnog U16 turnira ‘Branko Čavlović Čavlek’ i veliki pobjednički pehar po sedmi puta odnijeli u svoje vitrine.

U finalnom dvoboju, odigranom na Čavlekovom stadionu po vrlo vrućem i sparnom vremenu, slavili su nad vršnjacima Osijeka rezultatom 2:1. Zagrepčani su poveli u 25. minuti pogotkom Marka Novaka Stanka, a vodstvo je povećao Bartol Barišić u 56. minuti. U posljednjoj 60. minuti ‘bijeli’ su smanjili preko Igora Tomića i pokušali u sudačkoj nadoknadi doći do poravnanja, no ‘modri’ su sačuvali prednost.

U utakmici za 3. mjesto sarajevski Željezničar i reprezentacija hrvatske dijaspore su nakon 60 minuta odigrali neodlučeno 1:1, a tek u sedmoj seriji jedanaesteraca slavili su Sarajlije s ukupnih 6:5.

Najboljim igračem turnira proglašen je Viktor Kanižaj iz Dinama, njegov klupski kolega Bartol Barišić bio je najbolji strijelac, dok je titula najboljeg vratara otišla u ruke Luke Aleksića iz Osijeka.

Dvobojima 1. kola Kupa započinje nova sezona na županijskim nogometnim travnjacima