16C° Ogulin

10C° Ozalj

9C° Slunj

Zelina preokretom u nastavku odnijela sva tri boda sa ‘Čavleka’

Turkalj u 29. minuti okrunio bolju igru ‘plavo-bijelih’ u prvom dijelu, no gosti su dominirali u nastavku i došli do pobjede 2:1.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 21. kola Četvrte lige Središte, poraženi od momčadi Zeline rezultatom 2:1.

Nakon solidnog prvog poluvremena činilo se da će Lucijanićeva momčad nastaviti pozitivni niz u proljetnom dijelu sezone. Međutim, Pausić i Novinić su zbog ozljeda u poluvremenu ostali u svlačionici i ‘plavo-bijeli’ su u nastavku potpuno pali, a gosti preuzeli konce igre u svoje ruke i preokretom došli do punog plijena.

Karlovčani su zaprijetili već u 4. minuti preko kapetana Štefančića, no njegov solidan udarac s ruba kaznenog prostora otišao je preko grede. Slično je završio i pokušaj Šalića u 10. minuti iskosa s lijeve strane, a u 13. je Turkalj iz dobre pozicije pucao pored vratnice. Domaći su imali inicijativu cijelo vrijeme i okrunili je pogotkom u 29. minuti. Štefančić je izveo udarac iz kuta s lijeve strane, kratko gurnuo za Magdića, ovaj sjajno ubacio, a Antonijo Turkalj ispred svog čuvara nogom ‘zakucava’ loptu u mrežu Zeline. Gosti su prvi udarac uputili nakon ubačaj iz kuta u 37. minuti, ali bezopasan, a onda je na drugoj strani minutu kasnije Novinić imao dobru priliku za povećanje vodstva Karlovca 1919, ali je njegov udarac glavom otišao preko grede. Zelina je u dva navrata opasno priprijetila u sudačkoj nadoknadi prvog dijela – najprije je Demirović obranio jak udarac iz daljine, a onda je dobar pokušaj gostiju s ruba kaznenog prostora fijuknuo pored vratnice.

Sasvim druga utakmica u nastavku: ‘plavo-bijeli’ se povukli, a gosti preokrenuli

I bio je to samo nagovještaj onoga što se dogodilo u nastavku. Trener Lucijanić u poluvremenu je u svlačionici morao ostaviti Pausića i Novinića zbog ozljeda, Karlovac 1919 se povukao, bio potpuno bezopasan, a gosti su preuzeli konce igre u svoje ruke. Opasno su zaprijetili u 57. minuti, ali preko grede, a onda su u 63. došli do poravnanja. Ovčar je prvo promašio iz sjajne situacije nakon ubacivanja s desne strane, no u nastavku akcije je nabacivanje s lijeve glavom ubacio u mrežu Demirovića. Nakon postignutog pogotka Zelinjani su nastavili s inicijativom, a nagrada im je stigla u 83. minuti. Netko od ‘plavo-bijelih’ igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a dosuđeni kazneni udarac Borovčak je sigurno pretvorio u 1:2. Tek nakon preokreta Karlovčani su se ‘probudili’ i u 84. i 85. minuti imali dobre prilike za poravnanje, ali nisu ih realizirali i bodovi su otišli u Zelinu.

Nogometaši Slunja sutra od 16 sati gostuju u Maču kod momčadi Gaja.

Oslabljene ‘školarke’ remizirale sa Slogom iz Svete Nedelje, sljedećeg vikenda kreće prvenstvo