9C° Ogulin

8C° Ozalj

7C° Slunj

‘Zmajice’ nadigrale Novi Zagreb i prekinule niz poraza

Nakon vodstva 2:0, Dugorešanke izgubile treći set, a u četvrtom spasile tri set lopte i ubilježile prvu proljetnu pobjedu.

DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici 14. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile ekipu Novog Zagreba s 3:1 u setovima i prekinule niz od tri uzastopna poraza.

U vrlo uzbudljivom dvoboju, pred bučnom domaćom publikom, ‘zmajice’ su prva dva seta odigrale vrlo mirno i koncentrirano i došle do vodstva 2:0. Vodile su i u trećem, kojeg su ipak izgubile, a onda su u četvrtom spasile tri set lopte Zagrepčanki i došle do tri boda.

U prvom setu Dugorešanke su ključnu seriju napravile kod 13:11 za gošće. S pet uzastopnih poena preokrenule su na 16:13, ubrzo podigle prednost na 21:16 i uzele set s 25:22. Sličan je bio i drugi. Nakon izjednačene igre u prvoj polovici seta, ‘zmajice’ su povele 17:14 i 20:16. Zagrepčanke su se primakle na 20:19 i 21:20, a Dugorešanke osvojile tri uzastopna poena, ponovo se odmakle na 24:20 i s 25:21 povele 2:0 u setovima.

Kad su u trećem igračice trenera Dina Vasiljevića povele 12:8, činilo se da dvoboj ide u smjeru njihove pobjede 3:0. Međutim, Zagrepčanke su poravnale na 14:14, a onda kod 17:17 nanizale šest uzastopnih poena i odvojile se na 23:17. ‘Zmajice’ su uspjele smanjiti na 24:21, ali set je ipak otišao gošćama s 25:21. U četvrtom su Dugorešanke povele 15:11, a Zagrepčanke serijom 7:0 preokrenule na 18:15. Došle su gošće uskoro do 23:21 i činilo se kako ćemo, nakon 2:0 za ‘zmajice’, gledati odlučujući peti set. Međutim, s tri uzastopna poena Dugorešanke su došle do 24:23 i prve meč lopte. Nisu je iskoristile i nakon toga su igračice Novog Zagreba imale tri set lopte za 2:2 (25:24, 26:25 i 27:26). Domaće igračice spasile su sve tri i, nošene publikom, na koncu došle do 29:27 i sva tri boda.

Prvom pobjedom u proljetnom dijelu sezone Plavi zmaj će ostati na 7. mjestu ljestvice s 22 boda.

Odbojkašice Karlovca sutra od 19 sati u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu dočekuju vodeći zagrebački Dinamo.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani